ГоловнаCуспільство

Холера у Дніпрі та Дніпропетровській області: мережею шириться черговий фейк

З початку повномасштабної війни інтернет-мережею шириться фейк щодо епідемії холери у Дніпрі та Дніпропетровській області. Головний спеціаліст управління держнагляду з дотримання санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області Маргарита Малишева спростувала цю інформацію та зазначила, що на сьогоднішній день ні по м. Дніпру, ні по Дніпропетровській області загрози епідемії холери немає.

Випадки захворювання в Україні були зареєстровані в 1998, 1999, 2007 роках. Останній спалах холери в нашій країні стався у 2011 році в Маріуполі. Тоді за період спалаху зафіксували 33 випадки захворювання на холеру та 24 випадки вібріоносійства. Цей спалах був спричинений саме токсигенними штамами вібріонів, занесеними з іншої країни, оскільки таке інфекційне захворювання як холера не є ендемічним для України. Холера є ендемічною для країн Азії, Близького Сходу, Африки, Південної та Центральної Америки.

«За інформацією ДУ «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», на період воєнного стану в межах соціально-гігієнічного моніторингу здійснюється щоденний лабораторний контроль якості та безпечності питної води по Дніпропетровській області за мікробіологічними та фізико-хімічними показниками, за результатами якого визначено, що питна вода в м. Дніпрі та Дніпропетровській області залишається безпечною для споживання населенням»,- говорить спеціалістка.

Вона також додала, що ДУ «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» продовжує здійснювати лабораторний контроль якості питної води, що надається населенню з водозаборів на Каховському водосховищі. Додатково до планового періодичного контролю та щоденного дослідження якості питної води на час воєнного стану в населених пунктах, що забезпечуються з Каховського водосховища (міста Кривій Ріг, Нікополь, Марганець, Апостолове), проводиться лабораторний контроль питної води на виході у мережу з насосно-фільтрувальних станцій Каховського водопровідного комплексу «Кривбасводопостачання», Радушанського водопровідного  комплексу на Південному водосховищі (яке забезпечується водою із Каховського водосховища через канал Дніпро-Кривий Ріг), КП «Покровводоканал» та КП «Лиман».

«На сьогоднішній день  погіршення якості питної води, як за мікробіологічними, так і за фізико-хімічними показниками, не виявлено, значення показників без аномальних змін»,- проінформувала Маргарита Малишева.

Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області звертає увагу населення на те, що під час воєнного стану ризик виникнення спалахів будь-яких гострих інфекційних захворювань дуже високий, надто в літній період та особливо на період воєнного стану, враховуючи нестабільність та  можливість виникнення різних непередбачуваних ситуацій, зокрема і в системах водопостачання! І це стосується не лише гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, які можуть виникнути при вживанні недоброякісної їжі чи води, але й таких інфекційних захворювань, як туберкульоз, гепатити, кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, гемофільна інфекція, кір, краснуха, епідемічний паротит (свинка), коронавірус тощо.

«Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області вкотре наголошує: для збереження здоров’я і профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань слід вживати лише кип’ячену або питну доочищену фасовану воду! НЕ купуйтепродукти харчування, зокрема рибу, у місцях стихійної торгівлі! НЕкупайтесяі не ловіть рибу у забруднених водоймах!Дотримуйтеся особистої гігієни, ретельно мийте руки після відвідування туалету, перед тим як вживати чи готувати їжу! Мийте овочі та фрукти питною водою! Ретельно готуйте їжу, проварюйте чи просмажуйте продукти харчування перед вживанням! При дотриманні належної термічної обробки страв можна уберегтися від гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь!»,- резюмувала фахівчиня.

У разі виявлення перших ознак інфекції необхідно терміново звернутись по медичну допомогу. Самолікування небезпечне для здоров'я!

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook