ГоловнаCуспільство

«Підтримка ветеранів: шляхи та інновації»: на Дніпропетровщині громадські організації презентували свій досвід

На зустрічі у Дніпрі організації, які опікуються учасниками бойових дій та їхніми родинами, презентували свої напрацювання. Запросили й самих ветеранів. Аби почути їхню думку. Дізнатися, з якими проблемами вони стикаються. Якої допомоги, найперше, потребують. Зустріч – частина програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Про це повідомили в ОВА.

«В області розвиваємо ветеранську політику. Щоб ті, завдяки кому країна встояла, відчували нашу вдячність. Знали, що їх підтримують. Завдяки таким зустрічам можемо почути один одного, обмінятися досвідом та ідеями, які допоможуть вдосконалити цей напрямок», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.

На зустріч запросили громадські об’єднання. Вони презентували програми, які впроваджують. Серед таких – реабілітація, психосоціальна підтримка, юридичний супровід, створення ветеранських просторів. Другу частину присвятили спілкуванню. Долучився експерт штаб-квартири ВООЗ у Женеві доктор Фамі Ханна.

«Цей місяць у нас присвячений ветеранській тематиці. Прагнемо розповісти про ініціативи, які втілюються. Зокрема, й щодо ментального здоров’я. Аби про них знало більше людей», – сказала регіональна координаторка програми «Ти як?» Вікторія Панченко. 

У Руслана бойовий досвід ще з 2014 року. Після поранення звільнився зі служби. Повернувся до волонтерської й громадської діяльності. Разом з друзям створив у Новомосковську ветеранську організацію. Розвивають спортивну реабілітацію й адаптивні види активностей. Допомагають бійцям вирішувати юридичні питання. Себе називають менеджерами підтримки.

«Наш колектив розуміє, хто такі ветерани. Які в них потреби, як слід працювати з їхніми сім’ями. Адже самі через це пройшли. Зараз посилюємо роботу саме з родинами військових. Вони чекають, вони перші зустрічають, переживають. Наші координаторки займаються напрямком «шлях коханої воїна», – розповів Руслан.

Своїм досвідом поділилися й представники одного з центрів фізичної реабілітації. Його відкрили на початку серпня 2022 року. За цей час відновили понад 600 ветеранів з різними ураженнями. Після мінно-вибухових, осколкових поранень, важких контузій, втрати кінцівок. Займаються протезуванням. Залучають партнерську підтримку бізнесу, тому приймають військових безкоштовно.

«Я, як ніхто знаю, що таке, коли близькі не готові до нашого повернення з війни, – поділилася амбасадора центру, ветеранка та парамедикиня Олена. – Ми проводимо роботу з сім’ями військових. Вчимо, як потрібно себе з ними поводити».

Представниця психологічної кризової служби Оксана працює з родинами військових. Зокрема, і загиблих. А ще переселенцями. Закликає не соромитися звертатися по допомогу.

«Координую дитячий напрямок. Втім, до роботи підходимо комплексно. Працюємо не лише з малими, а й з їхніми батьками», – наголосила Оксана. 

Подібні зустрічі відбулись ще у десяти регіонах України.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook