ГоловнаCуспільство

У Дніпрі запустили сучасний реабілітаційний центр

У Дніпрі запустили ще один сучасний реабілітаційний центр. Він на базі одного з обласних медзакладів. Розрахований на 32 ліжка. І оснащений всім необхідним для фізичного та ментального відновлення пацієнтів. Як оборонців після важких поранень, так і цивільних, які постраждали від війни або перенесли захворювання. Про це повідомили в ОВА.

«Майже пів року роботи. І, зрештою, запустили потужний реабілітаційний центр. Він в одному з медзакладів Дніпра. Простір у 5 тис кв м. Із великими залами для занять. Зонами для індивідуальної роботи з пацієнтами. Комфортними палатами. Там військові та цивільні зможуть пройти свій шлях відновлення. Після важких поранень, травм, захворювань», – сказав начальник ОВА Сергій Лисак. 

Для цього у Центрі є все необхідне. Найперше – чотири мультидисциплінарні команди. До них входять лікарі фізичної та реабілітаційної медицини. Ерготерапевти, логопеди, психологи й соціальні працівники.

«Спочатку з пацієнтом у гострому періоді працюють в інших відділеннях. Після вони переходять до нас. Період відновлення у кожного індивідуальний, як і план лікування. І тут важливу роль відіграє бажання самої людини, її мотивація. Якщо вона націлена на результат – 100% його отримає», – додала завідувачка Центру фізичної та медичної реабілітації Ольга. 

На озброєнні медиків і сучасні тренажери та обладнання. Те, яке допоможе у відновленні рухів та координації, зміцненні м’язів. А ще – поверненні втрачених навичок.

«На нашій ергокухні наново вчимо людей обслуговувати себе у побуті. Для цього є звичайний та спеціальний посуд. Тарілки, ложки, каструлі. Ось, наприклад, дощечка. На ній кріплення. За допомогою них пацієнт, в якого не функціонує рука, може зафіксувати продукт, що необхідно нарізати, – пояснила ерготерапевтка Анна. – Маємо і бізіборд для розробки дрібної моторики та апарат Pablo». 

Працюють у центрі й кабінети фізіо-, лазерної і магнітної терапії.

Втілили проєкт коштом обласного бюджету. Чималу частину взяли на себе меценати. Щороку тут зможе проходити реабілітацію більше тисячі людей.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook