ГоловнаCуспільство

У Дніпрі показали, як виглядатимуть меморіальні дошки загиблим внаслідок агресії РФ, що встановлюватимуть на будівлях

У Дніпрі рішенням міської ради (№ 27-13/2 від 13.02.2024) затвердили вимоги щодо зовнішнього вигляду меморіальних дошок загиблим внаслідок російської агресії, що встановлюватимуть на будівлях закладів загальної середньої освіти та/або багатоквартирних будинках, де навчався чи жив загиблий. Про це повідомляють у прес-службі Дніпровської міської ради.

За словами головного художника Дніпра Сергія Білого, зовнішній вигляд меморіальної дошки розробляли спільно з командою «Дніпро дизайн» упродовж року. Урахували побажання вдів загиблих, представників громадських організацій.

«Ставили за мету відрізнятися від радянщини, аби новий вигляд дошки був більш зрозумілим. Раніше на таких дошках намагалися розмістити якомога більше інформації, яка не читалася. Нині ж вона має лаконічний дизайн з необхідною інформацією. Затверджено два варіанти, які відрізняються лише за розміром. Більша – 420 на 190 мм з фото загиблого та 330 на 190 мм – без світлини. Меморіальна дошка — алюмінієва. Інформація на ній нанесена за допомогою фрезерування. Йдеться про ім’я та прізвище загиблого чи позивний (якщо це військовий), його вік. Відійшли від років життя, оскільки це ж не могильна плита. А також дата смерті. З додатковою інформацією про загиблого можна ознайомитися на сайті. Перейти на портал можна за QR-кодом, що нанесений на меморіальну дошку. Якщо загиблий цивільний, то нанесений ще Герб України. Якщо військовий – комбатантський хрест», — розповів Сергій Білий.

Він також додав: «Нині у Дніпрі розробляють механізм щодо подання заявок на встановлення відповідних меморіальних дошок. Головна мета такої роботи – упорядкувати зовнішній вигляд меморіальних дошок, аби не було хаотичності в цьому питанні».

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook