На Дніпропетровщині відзначили 10-річчя Нацгвардії України. З підрозділів внутрішніх військ та добровольців її створили 26 березня 2014-го. Відтоді вони б’ються за незалежність. Тримають тилові регіони, женуть окупантів і на передових позиціях. Біля ОВА підняли прапор на честь героїчних оборонців. Кращим з них вручили відзнаки.
![](https://i.most-dnepr.info/041/34/6602f0861af8a.jpeg)
«Національну гвардію сформували у непрості часи для нашої країни. І вже 10 років вони у складі Сил оборони б'ються за її незалежність. Не тільки у тилових регіонах. Тримають й найзапекліші напрямки фронту. Донецький та Луганський, Херсонський, Запорізький. Вдосконалюються, аби ще ефективніше нищити російських окупантів. Розширюються, створюючи нові підрозділи. Озброюються», – зазначив начальник ОВА Сергій Лисак.
![](https://i.most-dnepr.info/061/40/6602f09a8aeae.jpeg)
Другою родиною Нацгвардія стала для Дем’яна Дудлі з Синельниківського району. До повномасштабного вторгнення росіян він займався установкою систем пожежної сигналізації та відеоспостереження. Втім, залишатися у тилу, коли ворог насував, не зміг. Добровільно пішов у військо.
![](https://i.most-dnepr.info/078/07/6602f0ab5f080.jpeg)
«Спочатку пів року були на Харківському напрямку. Допоки не вийшли на кордони. А вже у січні 2023-го перекинули на Донецький. Там і отримав поранення», – поділився Дем’ян.
![](https://i.most-dnepr.info/095/30/6602f0bc6225e.jpeg)
Воно видалося важким. Оборонець пережив ампутацію ноги, протезування. Потроху вже ходить та будує плани на майбутнє. Разом з тим сподівається – з перемогою зустрітися із тими, хто був поруч на передовій.
![](https://i.most-dnepr.info/107/25/6602f0c89ee6f.jpeg)
До Дня Національної гвардії Дем’ян отримав відзнаку. Як і інші хлопці та дівчата, котрі вірні присязі і сумлінно несуть службу.
![](https://i.most-dnepr.info/116/35/6602f0d168535.jpeg)
Також біля ОВА замайорів прапор цього військового формування.
![](https://i.most-dnepr.info/124/40/6602f0d95c775.jpeg)