У міській дитячій лікарні працює надсучасне відділення реабілітації. Маленькі пацієнти – це діти з неврологічними, ортопедичними, психоневрологічними патологіями, а також після травм.
«Застосовуємо сучасні методи реабілітації. Основні – фізична терапія, ерготерапія (навички самообслуговування, дрібної моторики, співдружня робота півкуль головного мозку). Також працюють логопеди, психологи, корекційний педагог. Застосуємо ігровий метод, аби мотивувати дітей до процесу реабілітації. У нас багато інтерактивних, комп’ютерних методів. Наша цікавинка – фізична терапія у басейні, який маленькі пацієнти дуже люблять. Це не розвага, а праця. Однак діти думають, що з ними граються. У нас усі заняття індивідуальні. Фізична терапія – це лікування вправами. На заміну ще радянській системі ЛФК перейшли на європейську систему реабілітації. Ми не працюємо шаблонами, а застосовуємо індивідуальний підхід до кожної дитини. Є такі захворювання, які не виліковуються. Сучасна реабілітація не лікує захворювання, а покращує функцію. Наше завдання, аби дітки з певними діагнозами були адаптовані до життя. Аби могли самі себе обслуговувати, соціалізуватися», — розповіла лікарка фізичної та реабілітаційної медицини міської дитячої лікарні Олеся Анатоліївна.
Чотирнадцятирічна Мілана Огієнко проходить реабілітацію у стаціонарі згаданої лікарні. Дівчина професійна танцівниця. Під час тренування травмувала коліно. З нею працює фізичний терапевт, ерготерапевт, психолог. Мілана старанно виконує усе, що говорять лікарі, і вже є позитивна динаміка. За словами медиків, коли дитина надійшла у відділення реабілітації, її травмоване коліно взагалі не згиналося. Нині воно вже мобільне.
«Тут дуже привітні лікарі. Гарні, комфортні умови. Уже почуваю себе набагато краще. Моя мрія – аби могла продовжувати танцювати і повернутися до свого колективу», — каже Мілана.
Ерготерапевтка відділення реабілітації Ганна Василівна додає: «Працюємо за інтерактивною корекційною методикою Пабло для роботи обидвох півкуль головного мозку дитини. Вчимо діток самообслуговуванню, розвиваємо дрібну моторику, мобільність суглобів, стабілізуємо рівновагу за допомогою стабілоплатформи. А ще даємо активне і пасивне фізичне навантаження на спеціальному обладнанні. За його допомогою діти швидко відновлюються після травм. Окрім реабілітації, у нас ще є абілітація. Тобто навчаємо дітей (переважно з ДЦП) самообслуговування. Працюємо з батьками таких діток також. Робимо дитині програму, за якою вона впродовж трьох годин проходить реабілітацію».