На Дніпропетровщині презентували стратегію створення безбар’єрних безпекових просторів. Їх планують відкрити у трьох ліцеях області. А ще – при центрі розвитку. Там рятувальники, поліцейські та лікарі навчатимуть дітей, як поводитися у надзвичайних ситуаціях та надавати першу меддопомогу.
«Кожен із таких просторів матиме всі зручності для осіб з інвалідністю. Їх створення – це доступна освіта для всіх. Це і є безбар’єрність. Аби всі учні були рівні. І з особливими освітніми потребами, і ті, хто їх не має. Та діти з великих міст чи з маленьких селищних громад», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.
Перший безбар’єрний безпековий простір має відкритися у Миколаївській громаді на Синельниківщині вже у липні. Після запрацюють ще два – у Новомосковській та Чумаківській громадах.
«З дітьми займатиметься мультидисциплінарна команда – педагоги, лікарі, поліцейські, рятувальники та психологи. Розповідатимуть про правила пожежної та мінної безпеки, як надати першу невідкладну допомогу, як діяти у надзвичайній ситуації. Та навіть навчатимуть основам кібербезпеки», – розповідає модераторка, авторка стратегії Анна Кириченко.
Відкриють і клас безпеки для дітей з особливими освітніми потребами. Він працюватиме при одному із центрів розвитку у Дніпрі. Його оснастять спеціальними інклюзивними тренажерами та смугою перешкод.
Створення мережі безбар'єрних безпекових просторів профінансували Програма розвитку ООН та уряд Італії.