Профилактика ЧС и правонарушений в праздничный период

Сьогодні 24 грудня, у прес-центрі ІА «Мост-Днепр» пройшла прес-конференція на тему: «Профилактика ЧС и правонарушений в праздничный период».

У прес-конференції взяли участь:

 • Інспектор прес-служби управління патрульної поліції у Дніпропетровській області Людмила Копиленко;
 • Провідний інспектор Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області Сергій Качан.

Новорічні свята у всіх асоціюються з бенгальськими вогнями феєрверками та салютами. Однак дуже важливо не зважаючи на цю різдвяну атмосферу пам'ятати про основні правила безпеки під час новорічно-різдвяних свят. Детальніше про це розповів провідний інспектор Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області Сергій Качан.

Спеціаліст відмітив, що при підготовці до Нового року особливу увагу треба приділити прикрашанню ялинки. Адже, якщо установити її з порушенням, прикрасити горючими іграшками та не сертифікованими електрогірляндами – це може спричинити займання та лишити Вас святкового настрою.

Головні правила встановлення ялинки:

 • ялинка повинна встановлюватися на стійкій основі;
 • за відсутності в приміщенні електричного освітлення або його відключення святкування новорічної ялинки повинно проводитися тільки протягом світлового дня;
 • ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації;
 • гірлянди та інші прикраси, які підключаються до електромережі, застосовуються за умови наявності паспорта або сертифіката відповідності;
 • підключення гірлянд до мережі повинно виконуватися тільки за допомогою штепсельних з’єднань;
 • у разі виявлення несправності в ілюмінації вона повинна бути терміново вимкнена;
 • забороняється застосовувати для прикрашання ялинки свічки.

Крім цього Сергій Качан звернув увагу на правила встановлення та використання електричних гірлянд.

«Коли купуєте гірлянди, вуличну ілюмінацію, важливо пам’ятати, що така продукція обов’язково має бути сертифікована. У жодному разі не варто брати надто дешеві чи сумнівного походження. Найкраще купувати гірлянди в спеціалізованих магазинах! Якщо виникли сумніви, вимагайте у продавця чи у власника паспорт або сертифікат відповідності. На упаковці повинне бути маркування українською мовою. У жодному разі на світлові гірлянди не можна чіпляти прикраси з паперу, тканини тощо – це може призвести до нагрівання самих лампочок і стати причиною загорання. Така ж небезпека може виникнути, якщо прикрашати ялинки виробами з тканини», - розповів він.

 • обов’язково необхідно перевірити справність електричного проводу, його ізоляцію,
 • підключення гірлянд до мережі повинно виконуватися тільки за допомогою штепсельних з’єднань
 • у разі виявлення несправності в ілюмінації вона повинна бути терміново вимкнена;
 • не залишайте працюючу гірлянду без нагляду на тривалий час.

Стосовно піротехніки провідний інспектор Головного управління ДСНС зазначив наступне: «В місті Дніпро є 8 суб’єктів господарювання, що розповсюджують піротехнічні вироби цілий рік, та безліч магазинів та супермаркетів, які таку продукцію розповсюджують саме перед новорічними святами, тому співробітники Головного управління перед новорічними святами посилено здійснюють заходи держаного ринкового нагляду, виявляють такі магазини та проводять там перевірки.

Щодо вимог. Всі піротехнічні вироби повинні відповідати вимогам «Технічного регламенту піротехнічних виробів». Вся продукція перед тим як потрапляє на ринок повинна пройти оцінку відповідності в акредитованій лабораторії, отримати сертифікат відповідності та декларацію відповідності. Також, багато вимог є домаркування на виробі, основним з них це: нанесення національного знаку відповідності, інструкція по використанню, термін придатності та таке інше».

Сергій проінформував: «Щороку на новорічні свята ми фіксуємо випадки травмування людей під час використання піротехнічних виробів. Це як дорослі так і діти. В минулий Новий рік було зафіксовано 12 таких випадків, з них 6 це діти».

ПРИКЛАДИ ТРАВМУВАНЯ: в ніч з 31.12.2020 на 01.01.2021

 • Дроздова Іванна Олександрівна, 2010 р.н., діагноз - травматична ампутація великого пальця та першої фаланги третього пальця правої кісті, госпіталізована до Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні;
 • Зав’ялов Д. Р., 2009 р.н., направлений до Дніпропетровської обласноїклінічної офтальмологічної лікарні, з попереднім діагнозом контузія правогоока, внаслідок вибуху петарди;

Під кінець Сергій Качан нагадав про правила поводження на кризі, а саме:

Не можна з'їжджати на лижах із крутого берега на кригу: у разі різкого навантаження він може провалитися.

 • Категорично забороняється дітям грати на тонкій кризі.
 • Небезпечно бути біля берегів, де найчастіше виникають промоїни, тріщини й розриви льоду.
 • На льоду краще мати при собі знаряддя безпеки (лижі,мотузку, палицю).
 • Обходь місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку.
 • Катайся на ковзанах лише в перевірених та обладнаних для цього місцях, товщина льоду має бути не менше за 15—20 см.
 • Якщо лід почав тріщати не біжи, відходь повільно, не відриваючи ніг від льоду.

Спеціаліст додав: щороку в зимовий період на водних об’єктах Дніпропетровської області в середньому гине від 10 до 20 осіб, внаслідок виходу людей на тонку кригу для вилову риби або скорочення шляху.

Протягом зимового періоду 2020-2021 років на водних об’єктах області загинуло 15 осіб, з них під час риболовлі – 8 (загибелі дітей не було).

В свою чергу інспектор прес-служби управління патрульної поліції у Дніпропетровській області Людмила Копиленко повідомила, що на Дніпропетровщині з початком новорічних свят кількість людей, які сідають за кермо у не тверезому стані збільшилася в декілька разів. За тиждень патрульні виявили близько 100 осіб, які перебували у алкогольному чи наркотичному сп’янінні під час керування автомобільним засобом.

Оскільки зараз вже розпочався сезон новорічних корпоративів, свят та зустрічей,треба зазделегіть подумати перш ніж сідати за кермо після вживання алкогольних напоїв.

«На сьогодні синоптики вже прогнозують погіршення погодних умов, тому треба зважати на це водіям і якщо ви не впевненні у своїх збірностях як керувальника,у такому випадку краще не виїзджати. А якщо виїзджати, тоді дотримуватися певних правил.

А саме:

 • дотримуйтесь швидкісного режиму та безпечної дистанції.
 • відмовтеся від ризикованих маневрувань, які, за несприятливих погодних умов, можуть призвести до створення аварійних ситуацій.
 • наближаючись до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ,знижуйте швидкість до мінімуму.
 • Пішоходи, будьте уважні на проїжджій частині та переходьте дорогу лише у дозволених для цього місцях».

Людмила зазначила, що крім цього важливо пам'ятати про максимально дозволену швидкість руху.

«Згідно з правилами дорожнього руху: у населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється із швидкістю не більше як 50 км/год; у житлових і пішохідних зонах швидкість руху не повинна перевищувати 20 км/год», - повідомила вона.

Представниця поліції розповіла, що за 11 місяців 2021 року на вулично-дорожній мережі Дніпропетровської області було зареєстровано 13 514 дорожньо-транспортних пригод, що на 17,6% більше ніж за аналогічний період минулого року (2020 рік – 11 491 ДТП).

«За вказаний період зареєстровано 1 887 ДТП з постраждалими, що на -10,4% менше ніж за аналогічний період минулого року (2020 рік – 2106 ДТП). З початку року у ДТП загинуло 242 особи, що на -11,7% менше ніж за аналогічний період минулого року (2020 рік – 274)»,- зазначила вона.

Інспектор прес-служби управління патрульної поліції додала, що поліція також нагадує про адміністративну відповідальність за порушення тиші.

« З 22:00 до 08:00 у приміщеннях житлових будинків та гуртожитках заборонено голосно співати, кричати, користуватися звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму.

Крім того, забороняється проводити ремонтні роботи, що супроводжуються шумом, у робочі дні з 21:00 до 08:00, а у святкові та неробочі дні —цілодобово. Порушення тиші тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадянина від 5 до 15 неоподаткованих мінімумів».

Під кінець Людмила Копиленко проінформувала, що в період новорічних свят патрульні будуть ретельно слідкувати за громадським порядком під час проведення масових заходів, а також за порушеням правил дорожнього руху на вулицях нашого міста.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook