У прес-конференції взяла участь:
- Начальник відділу зв'язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області Євгенія Дудка.
Євгенія Дудка закликала людей, не лякатися та не шкодити кажанам, які занесені до Червоної книги України. Додала, якщо ви вирішили врятувати рукокрилого самотужки, то варто дотримуватися елементарних правил.
«Закликаємо громадян, які виявили таку знахідку в себе, не панікувати, не боятися та не завдавати кажанам шкоди. Їх не можна брати до рук без спеціального захисту. Якщо ви вже хочете самотужки перенести кажана, то краще одягати рукавички, щоб захистити шкіру. Кажанів потрібно переміщати у картонній коробці, зробивши в ній отвори для того, щоб вони могли дихати. Треба викликати волонтерів та передавати їм рукокрилих», - поділилася Євгенія Дудка.
Та начальник відділу зв'язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області каже: частіше, зустрічаючись із кажанами, люди все-таки звертаються по допомогу до Служби порятунку. Цього річ викликів було вже два: в одному випадку врятовано було 719 кажанів, в іншому – більше ста.
«Найбільша кількість вилучених кажанів у цьому році була 719. Надзвичайники працювали над цією операцією майже 2,5 години. Вилучених рукокрилих ми передали Харківському реабілітаційному центру «Рукокрилий». Зазвичай кажанів знаходять на балконах, під обшивкою. Там вони нерідко зимують і прокидаються, коли йде різка зміна температурних показників: було холодно, стало трохи тепліше, потім знову холод, який знов змінює потепління. Від цього вони прокидаються. Ми рекомендуємо не завдавати їм шкоди і якщо вас вже бентежать такі сусіди, викликайте службу порятунку, ми врятуємо і вас від кажанів, і їм подаруємо нове життя», - розказала Євгенія Дудка.
Вона пояснила, що порятунок тварин не входить до компетенції Служби, але: «… за покликом душі надзвичайними не можуть не рятувати та відмовити населенню у допомозі. Ми приїжджаємо на такі виклики!»