Чи стане Олександр Трухін «чорним лебедем» для Зеленського?

Сьогодні, 4 лютого, у прес-центрі ІА «Мост-Днепр» пройшла прес-конференція на тему: «Чи стане Олександр Трухін «чорним лебедем» для Зеленського?».

У прес-конференції взяв участь:

  • Голова Дніпропетровської обласної організації «Європейська Солідарність», депутат Дніпропетровської обласної ради Максим Курячий.

Він розказав, що сьогодні, 4 лютого, у Кам’янському було неспокійно. Місцеві та жителі сусідніх міст з’їхалися на акцію протесту. Представники Марганцю, Солоного, Криничок та інших населених пунктів, що входять до 40-го виборчого округу, вимагали негайно позбавити нардепа Олександра Трухіна мандату та відновити справедливість. Народний обранець, представник пропрезидентської партії, обирався до Верховної Ради саме від цих територій. І сьогодні людям соромно, що колись віддали за нього голоси. 

Скандал навколо представника монобільшості Трухіна набирає обертів. Ще у серпні 2021 року він потрапив у ДТП. За даними ЗМІ, за кермом народний обранець був напідпитку та спровокував аварію. В результаті постраждало шестеро людей, серед яких і двоє дітей. Втім, правоохоронці, власне, як і керівництво країни не бачать доказів вини Трухіна. Та днями з’явилося резонансне відео з нагрудної камери поліціянта, який одним із перших приїхав на місце аварії. З кадрів зрозуміло – нардеп від «Слуги народу» Олександр Трухін пропонував правоохоронцю «вирішити питання» через міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського. Цей факт неабияк збурив українців.

Максим Курячий доєднався до протесту у Кам’янському. Поспілкувавшись з людьми, голова Дніпропетровської обласної організації «Європейська Солідарність» дійшов висновку – їх терпець увірвався.

«Сьогодні на протест вийшли представники громад, що входять до складу 40-го округу і від якого у 2019 році обирався сумнозвісний Олександо Трухін. Це був протест людей, які вийшли з обуренням проти свого, так званого, депутата. Це означає, що люди почали прокидатися, що вони знову небайдужі й очевидно, що у них терпець увірвався. Я вимушений констатувати, що кількість зашкварів ЗЕвлади перейшла у якість.

Та люди говорять, що вони не дозволять владі себе ошукати. І вони добре розуміють, що виключення з партії Олександра Трухіна, виключення його із франції у парламенті – це лише пил в очі. Все це бутафорія так званого покарання й санкцій. Люди вимагають сьогодні справедливості», - пояснив Максим Курячий.

Голова Дніпропетровської обласної організації «Європейська Солідарність» пояснив, що виключенням Трухіна з фракції справедливості не відновити. Як доказ приводить той факт, що виключень за плечима монобільшості вже чимало, але всі вони всеодно одностайно голосують та прикривають «гріхи» один одного.

«Вся ця історія – це про систему влади Зеленського. Дивіться, шість місяців найвищі посадові особи української держави – Генеральний прокурор, Національна поліція, Державне бюро розслідувань, СБУ – всі прикривали цей злочин. Шість місяців не могли знайти відео. Шість місяців не могли знайти свідків та очевидців. А прикриває та координує найвищих посадових осіб держави сьогодні тільки одна особа в Україні – це президент Зеленський.

Коли ж найвищі посадовці держави, разом з правоохоронними органами покривають злочинця – це мафія. Я сьогодні побачив по очах людей у Ка’мянському – вони не хочуть мафію, вони не хочуть повернення країни до часів Януковича. Натомість, всі сьогодні визнають, що демократія в Україні та законність у червоній зоні небезпеки, говорячи актуальною мовою у період коронакризи», - пояснив Максим Курячий.

Лідер регіонального осередку «Європейської Солідарності» також висловив переконання: політичну відповідальність за покривання правопорушників у владі має понести й сам президент Володимир Зеленський.

«Безумовно політичну відповідальність має понести президент Зеленський, бо вся країна спостерігала, як він хизувався, мовляв особисто проводив співбесіди з кожним кандидатом в депутати від «Слуги народу». Він говорив на всю країну, як ними пишається. Він пишається, а люди кричать Ганьба», - сказав Максим Курячий.

Він додав: історія з приховуванням Зеленським злочину нардепа від монобільшості може призвести до непередбачуваних наслідків. Пояснив, що з огляду на дані останніх соціологічних опитувань, 52,8 % українців пов’язують свою бідність саме з корупцією та непрофесійністю влади, ще 2/3 людей не довіряють парламенту, який є головним законотворчим органом у державі. А це є свідченням того, що Верховна Рада втратила свою легітимність й має бути розпущена. До того ж, лідер регіонального осередку «Європейської Солідарності» переконаний: політики мають дослуховуватися до людей, а вони прагнуть перевиборів.

Максим Курячий розказав й про можливі механізми відкликання мандату народного депутата. В світі подій навколо представника монобільшості Олександра Трухіна це питання набуло неабиякої актуальності. Лідер регіонального осередку «ЄС» розказав, що нині партійці з Марганцю зареєстрували у міськраді проект рішення щодо відкликання Трухіна. Яка доля спікатиме цей документ, покаже час. Натомість, Максим Курячий розказав: «слугам» не вистачило політичної волі запустити в Україні дієвий механізм позбавлення мандатів тих, хто порушує і закон, і правила честі.

«Законодавчого механізму для відкликання народного депутату немає. Я ще свого часу, в свою каденцію VIII скликання, зареєстрував проєкт закону щодо відкликання депутата-мажоритарника. Тоді цю тему заговорили, розмили і до вирішення справа так і не дійшла. Та законодавець вже почав у цьому напрямку рухатися. Новий виборчий кодекс, який діє в Україні і який «слуги» хочуть скасувати, вводить нову систему виборів – відкриті списки. В цій системі вже є норма щодо реальної можливості відкликання свого депутата через народну ініціативу. Так, передбачається, що робити це можна через суб’єкта висування – партію, яка може відкликати мандат. Це дуже дієвий механізм для таких зарвавшихся депутатів, як, наприклад, Трухін», - пояснив Максим Курячий.

Та такі механізми, на жаль, не мають підтримки серед монобільшості, каже лідер регіонального осередку «ЄС». Він переконаний, що небажання нинішньої влади відстоювати інтереси людей й стало однією з причин зміни електоральних вподобань українців.

«Останні соціологічні дослідження, що були опубліковані 1 лютого Центром Разумкова, показали зростання підтримки «Європейської Солідарності» – 25%. На 7% ми випереджаємо «Слуг народу». Мабуть люди інтуїтивно відчувають ту силу, яка здатна захистити в цей непростий час. Недарма ж 67% людей переконані, що Зеленський, як Верховний головнокомандуючий не зможе захистити людей, державу, інтереси нашої країни. А по-друге, вдається в знаки й антинародна економічна політика», - резюмував Максим Курячий.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook