Фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі встановлюють спеціальні полімерні кожухи на високовольтні лінії 10 кВ в Криворізькому, а також Магдалинівському та Нікопольському районах. Вони роблять мережі безпечними для птахів та вберігають їх від ризику загинути від розряду струму. Про це повідомили в прес-службі ДТЕК Дніпровські електромережі.
Птахозахісні пристрої являють собою полімерні захисні кожухи для ізоляторів та прилеглих проводів, які перешкоджають зіткненню з деталями, що перебувають під напругою. Вони легкі, міцні, атмосферостійкі, термін їх експлуатації - до 40 років. Встановлені птахозахісні пристрої покликані убезпечити пернатих від дії електричного струму, а лінії електропередачі - від відключень.
«За останні два роки ми вже встановили 234 комплекти таких птахозахісних кожухів. Зараз в Криворізькому районі наші фахівці змонтували на повітряних лініях ще 81. А до кінця року планується встановити ще 119 комплектів у Новомосковському та Магдалинівському районах. ДТЕК - відповідальна і надійна компанія, яка дбає про виконання програми орнітологічної безпеки та збереження біорізноманіття природи», - сказав генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.
Фахівці компанії проводять системний огляд ліній електропередачі та встановлюють птахозахісні пристрої: захисні кожухи, а також світловідбиваючі маркери, які роблять лінії видимими для птахів в польоті. Крім того, ДТЕК Дніпровські електромережі одним з перших в Україні почав установку штучних платформ для лелек, які полюбляють гніздитися на опорах високовольтних ліній. За останні 7 років фахівці змонтували 146 гнізд в Царичанському, Павлоградському, Петропавлівському, Солонянському, Межівському та інших районах області. А також встановили 5 дерев'яних та металевих гніздівель для червонокнижного голуба-клінтуха.
Відео установки птахозахісних маркерів на території Булахівського зазазника можна побачити тут.