ГлавнаяОбщество

У Дніпрі одночасно понад 200 людей під відкритим небом написали диктант про Олександра Поля

Четвертого вересня в Дніпрі, біля пам'ятника Олександру Полю, понад 200 мешканців під відкритим небом написали диктант про видатного земляка. Проєкт до 188-ї річниці з дня народження Поля реалізовано в місті вперше за ініціативи Молодіжної ради Дніпра завдяки перемозі в програмі Бориса Філатова «Культурна столиця».

Про це повідомляє прес-служба Дніпровської міської ради

«Приємно тішить, що тут зібралася більша кількість учасників, ніж попередньо була зареєстрована. Під час підготовки люди підходили, цікавилися, що за захід проходитиме, і виявляли бажання теж взяти участь у написанні диктанту, перевірити свої знання з правопису української мови. Це свідчить про те, що в Дніпрі б’ється нерв України. Проєкт важливий, і «Культурна столиця» його підтримала. По-іншому не могло бути», - сказав керівник Художньої ради при міському голові Григорій Гельфер.

Він також побажав усім учасникам написати диктант без помилок і не робити їх по життю.

Диктант читав український письменник, видавець, публіцист, громадський діяч Віталій Капранов, який разом з братом Дмитром написав нову книгу про життя Олександра Поля.

«Книга виходитиме у Дніпрі. Приємно, що нас з братом запросили стати авторами тексту. Місцевими істориками дуже ретельно вивчений матеріал про життя і діяльність Олександра Поля. Ми, як письменники, осягнули розумом феномен, що таке степова Україна, хто він – Олександр Поль з його характерною рисою самоцінності. Для диктанту обрано текст із 220 слів. Це уривок зі статті Ігоря Кочергіна про Поля. Він нескладний, інтуїтивно зрозумілий», - підкреслив Віталій Капранов.

Зі свого боку, представник Молодіжного центру Дніпра Карен Агаджанян зазначив: «Такий захід – гарна нагода для всіх охочих перевірити свої знання з української мови. Кожен отримав сертифікат про участь у диктанті. Учителі української мови перевірять усі роботи. А на День міста оголосимо і нагородимо тих, хто найкраще написав диктант. Плануємо, що написання такого відкритого, масового диктанту стане гарною традицією», - наголосив Карен Агаджанян.

Одинадцятикласниця Катерина Кравченко стала учасницею заходу разом зі своїми однокласниками: «Писатиму уважно, але врешті, головне для мене – участь. Атмосфера тут приємна. Так багато людей зібралися біля пам’ятника Олександру Полю, щоб написати диктант українською, текст якого саме про нашого земляка».

Дніпрянка Наталя Гудим працює в Палаці дітей та юнацтва і теж вирішила стати учасницею проєкту.

«Такий захід виховує патріотів рідного міста, нашої рідної мови. Спеціально до диктанту не готувалася. У школі гарно навчалася, от і перевірю, чи все пам’ятаю. А загалом, потрібно віддати належне нашій Молодіжній раді, яка постійно ініціює цікаві, нестандартні, масові заходи в Дніпрі», - додала жінка.

Нагадаємо, 2020-й проголошено в Дніпрі роком Олександра Поля – видатного громадського діяча, почесного громадянина міста.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook