18 вересня відбувся круглий стіл «Джерела іонізуючого випромінювання поза регулюючим контролем. Як стимулювати збір ДІВ та підвищити радіаційну безпеку в регіоні», організований ГС «Чорнобильський інститут досліджень і розвитку» в рамках інформаційної кампанії «КРОК до безпеки».
Керівник проекту «КРОК до безпеки» Олена Сальник повідомила, що мета проекту - стимулювати суспільну дискусію, шукати шляхи вирішення серйозної безпекової проблеми для густонаселеного і промислово-розвиненого регіону. А завдяки співпраці з громадою області стало можливим налагодити комунікацію з населенням та підняти проблему радіаційної безпеки на вищий рівень взаємодії та співпраці.
Про це стало відомо під час круглого столу.
«Наша мета - стимулювати суспільну дискусію, шукати шляхи вирішення серйозної безпекової проблеми для густонаселеного і промислово-розвиненого регіону. Ми розпочали кампанію у червні і активно комунікуємо із громадою області через ЗМІ та соцмережі. Нас підтримало керівництво області. Але дуже важливо налагодити дієву співпрацю в рамках проекту і з місцевими органами влади, експертами, екологами. І це зібрання дозволило підняти проблему радіаційної безпеки на вищий рівень взаємодії та співпраці» , - заявила керівник проекту «КРОК до безпеки» Олена Сальник.
Довідка: «КРОК до безпеки» - кампанія з радіаційної обізнаності та контролю над нерозповсюдженням радіоактивних матеріалів, зокрема покинутих джерел іонізуючого випромінювання. Основна мета кампанії – підвищити рівень обізнаності населення щодо правил радіаційної безпеки, а також заохотити громадян повідомляти державні органи про виявлені та/або утримувані джерела іонізуючого випромінювання, підвищуючи тим самим рівень безпеки життєдіяльності.