18 вересня відбувся круглий стіл «Джерела іонізуючого випромінювання поза регулюючим контролем. Як стимулювати збір ДІВ та підвищити радіаційну безпеку в регіоні», організований ГС «Чорнобильський інститут досліджень і розвитку» в рамках інформаційної кампанії «КРОК до безпеки».
За словами начальника відділу аварійної готовності та радіаційного моніторингу ДНТЦ ЯРБ Юлії Балашевської, про радіаційну безпеку потрібно говорити і навчати людей бути пильними та відповідальними. Бо за неправильного і непрофесійного використання, ДІВ складає загрози довкіллю та людям.
Про це стало відомо під час круглого столу.
«Нам варто пам’ятати, що джерела іонізуючого випромінювання, які опинялися поза регулюючим контролем, призводили до трагедій. Через власну необачність, необережність та невігластво, люди, які контактували із покинутими ДІВ, або загинули, або отримали серйозні дози опромінення. Також, нерідко наражали на небезпеку своїх близьких та сторонніх людей, котрі взагалі не підозрювали, що зазнають опромінення. Інциденти з ДІВ призводили до погіршення якості життя, економічних втрат, не кажучи вже про психологічні проблеми та соціальну напругу, збитки від яких важко оцінити. Тому, про радіаційну безпеку потрібно говорити і навчати людей бути пильними та відповідальними» – зауважила Юлія Балашевська.
Довідка: «КРОК до безпеки» - кампанія з радіаційної обізнаності та контролю над нерозповсюдженням радіоактивних матеріалів, зокрема покинутих джерел іонізуючого випромінювання. Основна мета кампанії – підвищити рівень обізнаності населення щодо правил радіаційної безпеки, а також заохотити громадян повідомляти державні органи про виявлені та/або утримувані джерела іонізуючого випромінювання, підвищуючи тим самим рівень безпеки життєдіяльності.