ГлавнаяОбщество

У Дніпрі створено унікальну мапу баб'ячих бунтів на Дніпропетровщині

У Дніпрі створено унікальну мапу баб'ячих бунтів на Дніпропетровщині та передано задокументовані свідчення жертв голодомору до фондів музею.

Про це повідомляє прес-служба Дніпровської міської ради.

«Сьогодні ми презентуємо підготовлену на основі багаторічного дослідження архівних документів із фондів Державного архіву Дніпропетровської області карту волинок (вони ж баб'ячі бунти) на території Дніпропетровського округу в січні – березні 1930 р. – на початковому етапі суцільної колективізації, яка наочно демонструє масштаби селянського спротиву в нашому регіоні», - розповіла д.і.н., професорка, провідна наукова спеціалістка Інституту дослідження голодомору, начальниця науково-дослідного відділу музею спротиву голодомору Наталя Романець.

Директорка музею Лілія Богачева зазначила, що музей спротиву Голодомору розшукує інформацію і звертається до дніпрян про допомогу.

«Ідея створення музею спротиву голодомору в Дніпрі в мене з’явилась ще у 2014-му році, коли почались військові дії. Я спілкувалась з людьми і постійно чула, що більшість дивувались і стверджували, що цього не могло бути. В мене тоді виникло відчуття «історичного безпам’ятства», бо наш народ пережив такі страшні події у 20-х, 30-х, 40-х роках і забув усі Голодомори – трагедії українського народу. Дивно, що зараз є ті, хто ще підтримує катів радянської влади, через яких наша країна втратила мільйони українців», - розповіла директорка музею Лілія Богачева.

Задокументовані свідчення жертв голодомору в фонд музею передала краєзнавиця, наукова співробітниця науково-дослідного відділу музею Віра Аннусова.

«Було дуже багато спогадів саме тих людей, що пережили все це і свідомо все пам’ятали, починаючи з 21р. до Другої світової війни. Я починала свою роботу, записуючи спогади олівцем у блокнот і навіть не мріяла, що комусь вони знадобляться», - згадує Віра Аннусова.

Зазначимо, що долучившись до сторінки музею спротиву голодомору в Facebook (https://www.facebook.com/TheHolodomorResistanceMuseum) буде найзручніше комунікувати з представниками музею та дізнаватися про новини в цьому музеї.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook