ГлавнаяОбщество

У Дніпрі за зверненням містян проводять моніторинг повітря з використанням найбільш сучасної лабораторії в Україні

У Дніпрі за зверненням містян проводять моніторинг повітря з використанням найбільш сучасної лабораторії в Україні

У Дніпрі протягом останнього року за зверненнями громадян ведеться активна робота з екологічного моніторингу повітря. Зазначимо, що дослідження такого масштабу не проводяться в інших містах України. Про це повідомили в прес-службі Дніпровської міської ради.

«Наше місто змінюється щодня. Разом з цим змінюється і вплив на навколишнє середовище. Досі не стартувала програма державного моніторингу атмосферного повітря. Проте, міський голова Дніпра Борис Філатов ініціював проєкт, який профінансований з муніципального бюджету, по виміру атмосферного повітря. Найбільше досліджень проводиться у районі житлової забудови на межі санітарно-захисної зони промислових підприємств. Сподіваємося, що новообрана міська влада продовжуватиме реалізацію таких проєктів», - розповів заступник директора департаменту — начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Ярослав Крисько.

Центр екологічного моніторингу провів лабораторний контроль вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі промислової зони. Пересувна станція протягом дня робить заміри по 22 показниках за адресою: вулиця Воронезька, 2 біля двох підприємств харчової промисловості. Причиною стало звернення мешканців до Дніпровської міської ради зі скаргами на задимлення атмосферного повітря прилеглими промисловими підприємствами.

«Зараз ми вимірюємо стан атмосферного повітря. І ті граничні допустимі концентрації перевищення, які ми фіксуємо, одразу віддзеркалюються в онлайн режимі й на держборді, які стежать за цією станцією. Раніше ми робили вимірювання біля Металургійного заводу та Придніпровської ТЕС, де поряд з ними спостерігалося перевищення. По закінченні проєкту вже у кінці року буде надано аналітичний огляд за результатами дослідження. Така ініціатива Дніпровської міської ради унікальна і корисна. Це конкретні відповіді на запити громадян – це не просто загальні роздуми про навколишнє середовище, а конкретні дані, надані найбільшою сучасною сертифікованою лабораторією в Україні. Те обладнання, яке використовується для дослідження, відповідає і нормам Українського законодавства, і Європейській директиві, яка стосується вимірювання атмосферного повітря», - зазначив засновник Центру екологічного моніторингу Павло Хазан.

Кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища НТУ «Дніпровська політехніка» Юрій Бучавий зазначив, що важливо запроваджувати ефективну систему моніторингу атмосферного повітря і контролювати рівень забруднення.

«Декілька років тому наша кафедра залучалася до участі в проєкті з розбудови системи моніторингу на замовлення Дніпровської міської ради. Ми аналізували обсяги надходження забруднюючих речовин до атмосфери, а також розробили геолокації для розміщення постів для більш ефективної роботи. Виявилося, що таких точок необхідно кілька десятків. Ми стикнулися з тим, що усю територію стаціонарними пунктами спостереження охопити неможливо, і компромісним варіантом є використання пересувної станції. Така система дозволить ефективно проводити аналіз пріоритетних забруднюючих речовин і розраховувати індекси небезпеки для здоров’я населення», - розповів Юрій Бучавий.

На сьогодні у міської влади є позитивний досвід розв'язання проблеми забруднення атмосферного повітря. Зазначимо, що це відбувається в умовах відсутності повноважень органів місцевого самоврядування на здійснення контролю за дотриманням природоохоронного законодавства. Проте, міський голова Борис Філатов знаходить аргументи та підписує меморандуми з підприємствами, що забруднюють атмосферне повітря. Зокрема, вже реалізовано два таких проєкти – меморандум з найбільшим забруднювачем - Придніпровською ТЕС та підприємством «Потоки»: встановлено спеціальні фільтри, завдяки чому значно зменшується вплив на навколишнє середовище.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook