ГлавнаяОбщество

Проект «КРОК до Безпеки» позитивно вплине на безпеку життєдіяльності населення та обізнаність у поводженні з ДІВ, - ГУ ДСНС

Проект «КРОК до Безпеки» позитивно вплине на безпеку життєдіяльності населення та обізнаність у поводженні з ДІВ, - ГУ ДСНС

Протягом восьми місяців на території Дніпропетровської області проходить інформаційна кампанія з радіаційного обізнаності «КРОК до безпеки». У лютому стартує новий етап роботи з громадами та громадянами - збір небезпечних джерел іонізуючого випромінювання (ДІВ), які опинилися за межами державного регулювання. З 16 лютого по 19 березня в 8 містах області працюватиме мобільна радіологічна лабораторія.

Впровадження проекту «КРОК до Безпеки» та проведення інформаційної кампанії позитивно вплине на рівень безпеки життєдіяльності та обізнаності населення щодо правил радіаційної безпеки та поводження з ДІВ. Про це повідомили в коментарі ГУ ДСНС в Дніпропетровській області.

«За статистичними даними, ДІВ частіше виявляються на території приватних підприємств, які провадять свою діяльність з прийомом та переробкою металобрухту. На території Дніпропетровської області протягом 2021 року виникли 2 випадки виявлення ДІВ у металобрухті.

Відповідно до вимог постанови КМУ від 02.06.2003 «Про затвердження Порядку взаємодії органів виконавчої влади та юридичних осіб, які провадять діяльність у сфері використання ядерної енергії, в разі виявлення радіоактивних матеріалів у незаконному обігу» представники ДСНС залучаються (у складі комісії) до проведення обстежень місць виявлених ДІВ для формування висновків щодо підозрюваного матеріалу чи об’єктів

Враховуючи відсутність альтернативних програм на території Дніпропетровської області, вважаємо, що впровадження проекту «Крок до Безпеки» та проведення інформаційної кампанії позитивно вплине на рівень безпеки життєдіяльності та обізнаності населення щодо правил радіаційної безпеки та поводження з ДІВ», - йдеться у повідомленні.

В прес-службі зазначили, що протягом 2020-2021 років на адресу Головного управління звернень від громадян щодо вилучення джерел іонізуючого випромінювання (ДІВ) не надходило.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook