ГлавнаяОбщество

У Міжнародному інституті наукової медицини розповіли, чому накістковий остеосинтез – найефективніша техніка лікування зміщення кісток

Вже більше року ми живемо в умовах, коли в усьому світі увага звичайних людей, медиків, політиків фокусується навколо однієї хвороби. Хоча з її появою непростих медичних питань не поменшало. Один із них – травматизм та його наслідки. Що ми знаємо про цю проблему? Більшість із нас сприймають поняття травматизму досить лінійно – «так, травми трапляються, але ж не так часто – у результаті нещасних випадків чи раптових подій…». Втім, випадки ці зовсім не поодинокі. 

За останніми оцінками, травми лишаються одними зголовних причин інвалідності та тривалої втрати працездатності усвіті, а за кількістю майже наздоганяють серцево-судинні захворювання!

Взяти хоча б лікування переломів. Це той приклад травми, яка може трапитися з будь-ким, незалежно від статі, віку, доходу. В Україні кількість переломів кінцівок має стійку тенденцію до зростання, і особливо у людей працездатного віку (до 40-а років). Втім, більшого поширення у зв’язку з цим набувають і нові стратегії й тактики лікування таких хворих. На зміну скелетному витяжінню та масивним гіпсовим пов’язкам, що значною мірою ускладнювали стан пацієнта, догляд за ним та його ранню функціональну реабілітацію приходять нові хірургічні техніки.

Накістковий остеосинтез у хірургічній практиці травматолога – чому саме він?

Причини, які вивели метод у лідери цього хірургічного напрямку зрозумілі вже із визначення – вдаючись до нього, хірургам вдається швидко, малотравматично, з мінімальною крововтратою та кількістю ускладнень зафіксувати кісткові уламки за допомогою спеціальних фіксаторів (пластин та гвинтів). 

У різних дослідженнях його порівнюють із інтрамедулярним остеосинтезом, коли перелом лікують за допомогою стержнів, втім стабільність фіксації у накісткового методу суттєво більша. 

У 92% прооперованих за цією технікою пацієнтів вдалося усунути усі види зміщення кісткових уламків, стабільно зафіксувати кістки до повного зрощення перелому та відновити рухову активність у короткий термін після операції.

Так, цей спосіб дійсно дозволяє пацієнтові якнайшвидше повернути працездатність, вільно пересуватися, бути незалежним від стороннього догляду. А з точки зору медицини така рання реабілітація допомагає уникнути появи контрактури суглобів і атрофії м’язів. Не кажучи, вже про загальний психоемоційний стан пацієнта: замість незручної гіпсової пов’язки – технологічно вивірена сучасна титанова пластина, що прикріплюється до кістки, не заважає, і є абсолютно біосумісною. 

Чому саме з титану?

Тут саме той випадок, коли усі його характеристики співпали із вимогами до металоконструкції, які висувають практикуючі хірурги: висока механічна міцність, корозійна стійкість у поєднанні з легкістю дають той самий ефект – хороша приживлюваність і мінімізація післяопераційних ускладнень, пов’язаних з імплантатом (майже вдвічі менше ускладнень у порівнянні з іншими методами лікування переломів). Це і пояснює вибір титану та його сплавів більшістю виробників пластин та гвинтів для остеосинтезу. 

Ціна питання

Що ж до самих виробників – тут, як і в будь-якій сфері – там, де є попит, росте і кількість пропозицій. Хоча звісно, на ринку завжди є компанія, чия продукція є в деякому сенсі еталонною. У комплексних рішеннях для ортопедії та травматології цю позицію вже давно займає компанія DePuySynthes (США). 

Втім, цей сегмент лишається для більшості українців все ще недоступним. В наших реаліях на перше місце під час вибору кісткового металофіксатора стає його вартість. Але пошук більш бюджетних рішень не означає, що доведеться нехтувати якістю. Нещодавно і в Україні розпочато виробництво імплантатів для накісткового остеосинтезу – компанія Bauer’s Synthes успішно стартувала на цьому ринку і, судячи з перших відгуків та отриманої Міжнародної сертифікації, українські металофіксатори своїми характеристиками і функціями не поступаються закордонним аналогам. 

Так чи інакше, якщо раніше про такі технології у лікуванні переломів у наших лікарнях можливо було лише мріяти, зараз це загальновизнана практика: до того ж, як бачимо, кваліфікація наших лікарів та вибір доступних металоконструкцій росте із року в рік. Є надія, що ця позитивна тенденція дозволить проводити такі оперативні втручання усім, хто має чіткі показання, без огляду на вік та матеріальний достаток. 

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook