ГоловнаCуспільство

Дніпропетровшина відзначає 15-ту річницю Дня вишиванки

Щороку у третій четвер травня відзначається День Вишиванки . Хоча свято не є офіційним, справляють його всією країною та, навіть, за її межами. У цей день прийнято одягати вишиванку і в ній виконувати буденні справи. Свято покликане зберегти народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Про це повідомили в прес-службі Дніпропетровської обласної ради.

«Це не просто одяг! Це сила нашої багатолітньої історії, пам‘ять про своїх пращурів, символ єдності українців. Вдягаючи вишиванку, ми показуємо, що ми — нація, яка не забуває свого коріння. Яка з гордістю і повагою береже свою культуру та звичаї. Нація, яка має майбутнє. Носіть вишиванки за покликом серця, а не через дати в календарі. І пам‘ятайте, що Україна — прекрасна», — наголосив Микола Лукашук, голова Дніпропетровської обласної ради.

Дослідження свідчать, що вишите вбрання створювали ще до VI ст. Втім, зразків української вишивки з тих часів, на жаль, не збереглось. У кожному регіоні України техніка вишивання, орнамент, традиційні кольори, якими вишивають сорочку — різні.

Ось ще декілька цікавих фактів про українську вишиванку:— існує понад 250 швів, які базуються на 20-ти видах техніки вишивання, найпопулярніші —мережання, низь, гладь;— найбільш розповсюджені вишиванки білого кольору, чорні в давнину носили тільки чоловіки, сині — жінки, які не планували народжувати або маленькі дівчата;— тривалий час вишивка була своєрідною візитівкою людини, за орнаментом і кольорами можна було дізнатися про її вік, сімейний стан, соціальний статус, приміром, сорочку із вишитими квітами носили лише молоді дівчата;— першим, хто поєднав українську вишиванку із буденним одягом став Іван Франко, саме він скомбінував вишиту сорочку із піджаком, у такому вигляді його можна побачити на 20-гривневій купюрі;— на телевізійні екрани вишиванку вивів Андрій Шевченко, у 2004 році він став першим українським телеведучим, який з’явився у розшитій сорочці в прямому ефірі.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook