ГоловнаCуспільство

Андрій Терещук: третина мешканців області будуть забезпечені «розумними» лічильниками до кінця року

Андрій Терещук: третина мешканців області будуть забезпечені «розумними» лічильниками до кінця року

Під час онлайн-зустрічі в рамках проєкту #СпитайПроСвітло генеральний директор ДТЕК Дніпровської електромережі Андрій Терещук повідомив, що на Дніпропетровщині проводиться масштабне оновлення мереж та обладнання сучасними приладами обліку. Це дозволить до 2030 року забезпечити «розумними» лічильниками кожну сім’ю регіону. А також до мінімуму зменшити кількість аварій та час на їхню ліквідацію. Про це сповістили в прес-службі компанії.

26 серпня генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі провів пряму Facebook-трансляцію з циклу онлайн-зустрічей #СпитайПроСвітло, в рамках яких експерти енергетичної галузі відповідають на запитання мешканців. Під час зустрічі Андрій Терещук, зокрема, пояснив – за яким принципом формуються списки обладнання двозонними лічильниками електроенергії та чи є шанс отримати його безкоштовно найближчим часом.

«ДТЕК Дніпровські електромережі встановлює розумні лічильники в рамках своєї інвестиційної програми, розрахованої на рік. В першу чергу встановлюємо їх в будинках з морально застарілими приладами та низькою точністю обліку. Списки формуються та затверджуються на початку року. З ними можна ознайомитися на нашому сайті. Всього цьогоріч встановимо 67 тисяч розумних лічильників – майже у два разі більше, ніж у минулому. На це направимо понад 148 мільйонів гривень. Вже до кінця 2021 року 27% клієнтів компанії будуть користуватися розумними лічильниками. А через 9 років всі 100% клієнтів без додаткових доплат отримають нові розумні прилади обліку», - запевнив Андрій Терещук.

Він також розповів про проєкти компанії, які мають значно зменшити кількість аварій та час на їх усунення. Зокрема наразі в області триває оновлення мереж, мета якого модернізувати мережі та енергообладнання Дніпропетровської області відповідно до потреб її жителів. В рамках оновлення буде оновлено 249 км електроліній на загальну суму у майже 466 млн гривень. Вже зараз відбувається реконструкція двох крупних підстанцій в Марганці та Дніпрі, що забезпечитьнадійним електропостачанням понад 35 тисяч жителів Марганця та сусідніх районів, а також великі промислові підприємства регіону.Обсяг коштів, які компанія інвестує в проєкти будівництва або повної заміни енергообладнання,збільшено на 34% в порівнянні 2020 роком – з 753 млн до 1 млрд грн.

Під час прямого ефіру Андрій Терещук також відповів на питання від жителів області, що стосуються зон відповідальності між оператором системи розподілу та постачальниками послуг, проблем з відключенням світла та що робити у випадках перепаду напруги. Повний запис відеотрансляції #СпитайПроСвітло можна подивитися за посиланням.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook