ГлавнаяОбщество

Змагання й майстер-класи: у Дніпрі інструкторські команди з різних міст демонстрували майстерність з надання домедичної допомоги

На оглядовому майданчику парку ім. Т. Г. Шевченка влаштували змагання з надання домедичної допомоги. Захід організувало комунальне підприємство «Госпітальєри Дніпра». У змаганнях взяли участь шість команд з різних міст України, зокрема, Києва, Запоріжжя, які відпрацювали навички з надання домедичної допомоги у таких дисциплінах: на полі бою, при дорожньо-транспортних пригодах, масових травмах тощо. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Дніпровської міської ради.

«Тут переважно інструкторські команди, зокрема й спецпідрозділ поліції. Усі вони володіють навичками з надання домедичної допомоги, а також навчають цього інших. Але все одно змагання між професіоналами відпрацьовують їхню майстерність», – підкреслив директор КП «Госпітальєри Дніпра» Олександр Сивирин.

Зі свого боку суддя змагань, професорка, керівниця кафедри медицини катастроф та військової медицини Дніпровського державного медичного університету Олена Сорокіна зазначила: 

«Серед іншого учасники команд демонструють, як зупинити масовану чи некритичну кровотечі, відпрацювання контролю дихальних шляхів, дії при травмі голови, переломах, вторинний огляд, евакуацію. Головне завдання у цьому процесі – оперативно спрацювати командою і зберегти кожного її члена цілим і неушкодженим».

Інструкторська команда комунального підприємства «Госпітальєри Дніпра» теж учасниця змагань.

«Завдання кожної команди евакуювати потерпілого з небезпечної зони і транспортувати до пункту із супровідними діями з надання домедичної допомоги. Дійсно, як вже було сказано, головне в таких умовах – швидко зреагувати і спрацювати злагоджено командою», – підкреслив інструктор з тактичної медицини КП «Госпітальєри Дніпра» Всеволод Дорофєєв.

Заступник командира взводу роти тактико-оперативного реагування управління патрульної поліції у Дніпропетровській області департаменту патрульної поліції Михайло Бабенко розповів: 

«Для нашої команди була ситуація – надати домедичну допомогу потерпілому, який потрапив під мінометний обстріл. Начебто з командою все зробили як має бути, а судді вже скажуть чи впоралися. Загалом такі змагання потрібні, оскільки це підвищення кваліфікації. Практичні навички – найкраще навчання. Тому вкотре їх відпрацювати – це добре».

Під час змагань інструктори КП «Госпітальєри Дніпра» також влаштували майстер-клас з надання домедичної допомоги серед дніпрян та гостей міста.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook