Дніпро продовжує лідирувати за масштабністю проведення термомодернізації шкіл і садків, а відтак – і підвищення енергоефективності таких закладів. У рамках першого етапу співробітництва з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Фондом Східноєвропейського партнерства з питань енергоефективності та навколишнього середовища, які виділили 12,5 млн євро, у місті термомодернізували понад 80 закладів освіти – утеплили фасади, покрівлі, цоколі, замінили вікна та двері, встановили індивідуальні теплові пункти для регулювання комфортного температурного режиму. Про це повідомили у прес-службі Дніпровської міської ради.
«Завдяки цьому у будівлях не лише тепло, а й вже зафіксовано економію енергоресурсів – у середньому понад 30 % порівняно з базовими показниками. Заощаджені кошти якраз і підуть на погашення кредиту. Інвестиційний проєкт з енергоефективності продовжується. З наступного року розпочнеться другий етап, до якого відібрано 98 об'єктів, більшість з них це теж школи і садки, а також лікувальні установи. Обирали заклади для проєкту експерти ЄБРР», – розповіла під час виїзної пресконференції 8 листопада директорка департаменту інноваційного розвитку Дніпровської міської ради Юлія Павлюк.
Навчально-виховний комплекс № 66 (просп. Героїв, 3-А) – один з учасників проєкту першого етапу. Тут проведено комплексну реновацію з енергоефективності: утеплено фасад будівлі та покрівлю, замінено вікна на енергоощадні, встановлено індивідуальний тепловий пункт. Завдяки енергоефективним заходам у закладі тепер комфортна температура, а економія енергоресурів досягла майже 40 %.
«Нашому закладу 50 років, з них вже як два роки ми відчули ефективність термомодернізації: у приміщенні стало набагато тепліше. Раніше були часи, коли учні у верхньому одязі на уроках були, обігрівачі вмикали. А зараз затишно і комфортно», – підкреслила директорка НВК № 66 Людмила Коробка.
Батьки учнів теж радіють проведенню реновації НВК.
«У цьому закладі у першому класі навчається моя онучка. І раніше чули від інших батьків, що досить прохолодно у класах було. Тому були переживання як воно зараз. Але, як виявилось, даремно. Після утеплення та інших робіт з енергоефективності у школі тепло», – сказала бабуся учениці Людмила Крикун.
Термомодернізували і НВК № 12 (просп. Пушкіна, 75).
«Нам утеплили фасад, горище, встановили сучасне обладнання електровузла, яке регулює оптимальну температуру всередині за допомогою спеціальних датчиків. Така реновація була на часі, оскільки будівлі вже понад сто років і були проблеми зі стінами. Зараз у нас цілком комфортна температура», – сказала заступниця директора НВК № 12 Олена Чернишова.
Реновацією НВК № 12 задоволені й батьки.
«Тут навчаються дві мої доньки. До ремонту було прохолодно. Після того, як все комплексно зробили, стало тепло. Відтепер не переживаю, як вдягнути дітей, щоб вони не змерзли, чи навпаки, не спітніли. Температура – комфортна», – наголосила Оксана Соніна.
Зі свого боку представниця департаменту гуманітарної політики міської ради Роксолана Олійник зазначила: «У рамках муніципальної програми за останні три роки різні види ремонтних робіт, які теж впливають на енергоефективність, проведено у понад 150 закладах освіти міста. Це заміна вікон, дверей, ремонт й утеплення покрівель».
Роботи з енергоефективності проводять комунальні служби. Особлива увага приділяється ізоляції теплових мереж, яка мінімізує тепловтрати. Такий вид робіт зробили цього року і по вул. Богомаза, 186, де розташований дитячий садок № 402, а також поруч ще один садок і школа. Тут ізолювали близько 200 метрів мереж.
«Це дозволяє подавати якісний теплоносій як до закладів освіти, так і житлового фонду. У рамках підготови до опалювального сезону наше підприємство встановило 50 енергоощадних насосів, відновлено теплову ізоляцію на 40 км теплових мереж. Загалом за останні 5 років завдяки реконструкціям, замінам, ремонтам вдалось до 30 % скоротити витрати в теплових мережах і до 20 % зменшити споживання енергоресурсів», – додав старший майстер теплової дільниці КП «Теплоенерго» Олександр Кравець.