ГлавнаяОбщество

Яку допомогу отримують люди похилого віку від соцпрацівників у віддалених районах Дніпра

Яку допомогу отримують люди похилого віку від соцпрацівників у віддалених районах Дніпра

У міському територіальному центрі в Новокодацькому районі працює шість відділень, з них три – надання соціальної допомоги вдома. Цей район – один з найбільших у Дніпрі, тож така кількість відділень необхідна, аби усі, хто потребує допомоги у віддалених районах міста, могли її отримати. Про це повідомила прес-служба Дніпровскої міської ради.

У відділенні терцентру, що по вул. Новоорлівській, 25, обслуговується 700 осіб похилого віку та людей з інвалідністю. Тут надають допомогу 49 соціальних працівників.

«Люди похилого віку та особи з інвалідністю, які опинилися у складних життєвих обставинах, можуть отримувати допомогу у відділенні денного догляду та вдома. У денному відділенні зараз через карантинні обмеження перебувають не більше ніж 15 підопічних одночасно. Усі вони мають щеплення від коронавірусу, як і працівники соццентру. Тут вони займаються у театральній студії, співають у хорі, займаються йогою та лікувальною фізкультурою, відвідують гуртки», – зазначила заступниця директора Дніпровського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в Новокодацькому районі Тетяна Литвин.

Ніна Калашнікова відвідує денне відділення терцентру близько року: «Тут нам дуже гарно: ми відвідуємо різні гуртки, спортивні секції. Я виступаю разом із хором. А сьогодні я, наприклад, була на ЛФК. Відчуваю себе значно краще після вправ, адже вони підібрані відповідно до віку».

У цьому відділенні також надають допомогу вдома: соціальні працівники виїжджають до підопічних, які не можуть самостійно себе обслуговувати, допомагають їм із закупівлею продуктів та ліків, приготуванням їжі, оформленням документів тощо. До речі, зараз на Новоорлівській, 25 добігає кінця ремонт. Це невелика споруда, якій близько 50 років, щонайменше 20 з них оновлення тут не проводилося.

«У будівлю підвели водопостачання, підключили до каналізації, замінили труби опалення, утеплили стіни, зробили стелю та ремонтують зараз підлогу. Соцпрацівники у будь-яку погоду ходять до підопічних, тож тепер у них будуть комфортні умови, де вони зможуть пообідати, підготуватися до зустрічі з наступним підопічним тощо», – додала Тетяна Литвин.

У Таромському теж є відділення соціальної допомоги вдома. Соціальні працівники об’їжджають своїх підопічних на велосипедах, бо територія обслуговування велика.

«Таромське – один з найвіддаленіших районів нашого міста. Всього на обслуговуванні 200 підопічних: люди похилого віку, люди з інвалідністю, люди, які опинилися у складних життєвих обставинах. У цьому відділенні працюють 16 соцробітників», – зазначила директорка КУ «Дніпровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» ДМР Наталія Біневська.

Соцпрацівниця Олена Моїсеєва щодня відвідує від 5 до 7 людей: «Мені дуже подобається, що зараз ми працюємо на велосипедах, які закупили для відділення. Я менше часу витрачаю на дорогу, а значить можу більше часу приділити підопічним».

Довідка. У Дніпровському міському територіальному центрі соціального обслуговування (усі райони міста) отримують послуги близько 10 тис. людей похилого віку та осіб з інвалідністю, які перебувають у складних життєвих обставинах. З них 2 тис. людей обслуговують у Новокодацькому районі.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook