ГлавнаяОбщество

Оголошення на зупинках, фасадах та контактних опорах: у Дніпрі триває боротьба з самовільно розміщеною рекламою

У Дніпрі відбуваються регулярні перевірки щодо незаконного розміщення паперових оголошень. За правилами благоустрою листівки не можна розклеювати на опорах електромереж, зупинках громадського транспорту, фасадах будівель та інших елементах благоустрою. Про це повідомляють у прес-службі Дніпровської міської ради. 

 

«За 2021 рік інспекція склала 144 адмінпротоколи щодо самовільно розклеєних оголошень у невідведених для цього місцях. Розмір штрафу для фізичних осіб становить від 340 до 1360 гривень, для юридичних – від 850 до 1700 гривень. Перевірки відбуваються щодня, співробітники інспекції з питань благоустрою працюють у кожному районі міста. Найчастіше оголошення розклеюють на опорах, житлових будинках та на об’єктах благоустрою», – розповів головний спеціаліст відділу контролю благоустрою інспекції з питань благоустрою ДМР Юрій Чорний.

Ліквідувати самовільно розміщені оголошення з опор контактної мережі доводиться співробітникам КП «Дніпровський електротранспорт», щотижня на такі роботи відволікається близько 50-ти людей, зазначив заступник директора з експлуатації та перевезень КП «Дніпровський електротранспорт» ДМР Володимир Сусленков: 

«З опор контактної мережі ми регулярно зчищаємо тисячі незаконних рекламних листівок, оголошень. При цьому пошкоджується фарба, що в подальшому призводить до корозії та руйнування опори»

Від незаконно розклеєних листівок потерпають і мешканці багатоквартирних будинків. Розчищати фасад мешканцям доводиться власними силами, розповіла голова правління ОСББ «Яворницького 46, 46-А» Наталія Абрамова: 

«У нашому дворі дуже багато листівок, їх розклеюють на фасадах, стінах. Спіймати за руку вдається не завжди. Загалом щомісяця на клінінг, очищення стін від оголошень ми витрачаємо близько 5 тисяч гривень, у ці кошти входить і прибирання під’їздів».

В ОСББ «Яворницького 46, 46-А» є 13 дошок для оголошень, на яких можна легально розмістити повідомлення. Усі дошки – всередині під’їздів, вони призначені для внутрішнього користування, тобто для об’яв, які стосуються мешканців під’їзду.

«Міськрада Дніпра допомагає з організацією легальних місць для розміщення оголошень. Минулого та позаминулого року ми видали понад 1500 дошок головам ОСББ та ЖБК по всьому місту, аби всередині будинку розміщувалися оголошення для мешканців. Деякі голови правління ОСББ домовляються з приватними компаніями на розміщення реклами, наприклад у ліфті, та отримують кошти за користування цією площею. Відповідно до закону, якщо якась компанія хоче розмістити рекламу на фасаді, має бути низка погоджень з міськрадою, аби це не виглядало хаотично та відповідало правилам благоустрою», – зазначив начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення ДМР Владислав Макарець.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook