ГоловнаCуспільство

Що зміниться в організації інклюзивного навчання: у Дніпрі провели практичний модуль з освітянами та батьками

У Дніпрі в інклюзивно-ресурсному центрі № 2 (просп. Слобожанський, 46-А) відбувся практичний модуль на тему «Кластер інклюзивної освіти. Робота школи «Корекційний педагог-початківець. Асистент дитини з інвалідністю». Захід пройшов у форматі круглого столу: представники соціальних служб, освітяни та асистенти дітей з інвалідністю обговорили основні законодавчі зміни в питаннях організації інклюзивного навчання та особливості організації роботи асистента вчителя та асистента дитини. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Дніпропетровської міської ради. 

«У 2020 році Дніпропетровський обласний центр соціальних служб за участю громадських організацій провів навчання 20 асистентів дитини, тоді була відпрацьована теоретична частина проєкту. Торік рішенням міської ради було запроваджено цю послугу в нашому місті. Зараз у Дніпрі працюють 15 асистентів дитини, соціальних робітників, вони працевлаштовані до міського центру соціальних служб. 80 % з них – це мами, які доглядають своїх дітей з інвалідністю, виконують функції соціального працівника та отримують заробітну плату», – розповіла начальниця відділу соціальної роботи Дніпровського міського центру соціальних служб Інна Франчук.

Серед основних змін в організації інклюзивного навчання, роботи асистента вчителя та асистента дитини в 2022 році стало введення так званих рівнів підтримки, зазначила консультантка з інклюзивної освіти КУ «Центр професійного розвитку «Освітня траєкторія»» ДМР Анна Рощина: 

«Зараз є можливість надавати дитині допомогу не лише в інклюзивних групах або класах, а скориставшись послугою асистента дитини. Ми працюємо в напрямі професійного розвитку педагогів, навчаємо, допомагаємо організувати роботу. Сьогодні ми хочемо прояснити важливі моменти в організації освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами, а саме – розповісти про п’ять рівнів підтримки, про особливості кожного рівня. Наприклад на першому дитині не надається асистент, а заклад сам створює максимально комфортні умови для навчання, усі інші рівні мають певні особливості, ми це хочемо обговорити, разом з новими нормативними документами».

Аби отримати сертифікат асистента дитини, необхідно звернутися до Дніпровського міського центру соціальних служб та пройти двотижневе навчання. Зарплатня асистента дитини – близько 7 тисяч гривень, з урахуванням додаткових виплат. На курсах навчають, як спілкуватися з дітьми, які потребують інклюзивного навчання.

«Я мати дитини з аутизмом, мені було дуже важливо та цікаво пройти цей курс, зараз я працевлаштована та супроводжую дитину як соціальний працівник. Допомагаю дитині у спілкуванні, побутових речах, зокрема використовую спеціальні картки, які спрощують комунікацію та соціалізацію», – розповіла Людмила Захарова.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook