На Дніпропетровщині малий та середній бізнес відновлює роботу. З початку війни працювали лише 40% підприємств. Нині – майже 70%, зазначили в обласній військовій адміністрації. Швейне виробництво спецодягу у Дніпрі – одне з тих, що не зупиняло роботу через війну. Що та як шиють – далі.
У мирний час на підприємстві виробляли спецодяг для різних заводів та організацій. Коли почалась війна – стали шити й для військових.
Директорка Лариса каже – дуже допомогли друзі та знайомі. Змогли закупити тканину, фурнітуру та почати шити.
«1 березня нам зателефонувала колега та запропонувала пошити флісові кофти для військових. Дівчата охоче відгукнулися. З країни ніхто не поїхав, усі вийшли на роботу. Дуже вдячна нашим працівницям. Адже можемо продовжувати працювати, сплачувати податки та зарплати», – розповіла директорка підприємства Лариса.
Вона додала – спочатку було важко. Через комендантську годину та обмеження громадського транспорту власники самотужки розвозили співробітників на зміну та по домівках. Але до нових умов призвичаїлись швидко.
Закрійниця Ірина на підприємстві працює вже понад 20 років.
«Військовий одяг має свою специфіку. Це і обробіток вузлів, і конструювання, і технологія виробництва. Нам привозили зразки, ми робили лекала. Потім по ним кроїли та пробували шити», – розповіла Ірина.
Нині підприємство потроху повертається до звичної роботи. Знову шиють те, що добре знають та вміють.
Загалом на Дніпропетровщині – 133,5 тис підприємств малого та середнього бізнесу.