На Дніпропетровщині жертви домашнього насильства можуть звертатися за допомогою і під час війни. Працюють цілодобові притулки, кризові кімнати, соціальні центри, служби консультування. А ще 53 мобільні бригади соціально-психологічної підтримки. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
«Домашнє насильство – ганебне явище, якому не місце у цивілізованому суспільстві. З ним ведемо боротьбу. Жертви тиранії мають куди звертатися. Завжди можуть розраховувати на допомогу та підтримку», – зазначила директорка департаменту соціального захисту населення ДніпроОВА Олена Кришень.
Отримати допомогу постраждалі від домашнього насильства можуть у двох притулках. Один з них – у Дніпрі, інший – у Кривому Розі. Там люди можуть цілодобово мешкати до 90 днів. А ще працюють два денних дніпровських центра соціально-психологічної допомоги.
В області функціонують і 7 спеціалізованих консультативних служб. Вони є у Дніпровській, Кам’янській, Павлоградській, Петриківській, Васильківській, Петропавлівській, Покровській громадах.
Для короткострокового перебування облаштовані дві кризові кімнати – у Дніпрі і Павлограді.
Звертатися можна і до криворізького ресурсного центру примирення та корекційно-відновлювальних програм. А ще дніпровського центру соціальної підтримки дітей та сімей.
На всій території України діють спеціальні «гарячі лінії»:
15-47 – з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству. Номер цілодобовий та безкоштовний.
0800-500-202 – «гаряча лінія» Національної поліції України. Телефонувати можна щодня з 8:00 до 20:00
0800-500-335 або 116-123 – Національна «гаряча лінія» із запобігання домашньому насильству. Тут постраждалі можуть отримати психологічну допомогу.
Більше інформації, куди звертатися – за посиланням.