Жителям області розповіли про йодну профілактику на випадок радіаційної загрози. Вона може знадобитися у разі аварії на Запорізькій АЕС. Фахівці роз’яснили, кому та для чого потрібно її проводити. А головне, як правильно це робити.
«Актуальне серед людей питання зараз – йодна профілактика. Адже під час вибуху на АЕС може відбутися викид радіації. А в повітрі серед іншого може опинитися так званий «поганий йод». Точніше – його радіоактивні ізотопи. Вони блокують функції щитоподібної залози. Це загрожує людині проблемами зі здоров’ям», – зазначила заступник директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОВА Тетяна Квітницька.
Вона додала, що уникнути негативних наслідків допоможе вживання йодид калію. Щоб його прийняти, потрібно дочекатися офіційного оповіщення. Повідомлення надійде від органів влади та ДСНС через радіо, телебачення та на офіційних сайтах.
Заступниця директора департаменту ОВА розповіла, що екстрена профілактика йодидом калію проводиться одноразово.Й у певному дозуванні. Немовлятам до одного місяця – 16 мг, малюкам до 3 років – 32 мг, дітям до 12 років – 62,5 мг, підліткам від 13 до 18 років й дорослим до 40 років – 125 мг.
Протипоказаний йодид калію людям 40+. Виключення, жінки цього віку, які знаходяться при надії або годують грудьми.
«Головне не приймати препарат безконтрольно й без нагальної потреби. Інакше можна зробити тільки гірше. Підвищиться ризик зниження функції щитоподібної залози, – застерегла Тетяна Квітницька. – Хвилюватися не варто. Держава закупила необхідну кількість йодиду калію. Заклади охорони здоров’я його отримали. Найперше ті, які знаходяться на території 50-кілометрової зони навколо Запорізької АЕС. Місцеві амбулаторії вже видали пігулки понад 61 тис мешканців».
Отримати йодид калію можна у свого сімейного лікаря.