ГоловнаCуспільство

Мешканцям області розповіли, як вберегтися від ботулізму

Ботулізм називають найнебезпечнішою гострою токсикоінфекцією. Його бактерії містять одну з найсильніших у природі біологічних отрут – ботулотоксин. Смертельна доза для людини – усього лише 0,3 мікрограми. Як захиститися від хвороби, розповіли у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

«Влітку зростає ймовірність захворіти на ботулізм. Найчастіше небезпечний токсин міститься в рибі. Нині ловити її у регіоні заборонено. А ще продавати улов з Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської і Херсонської областей. Це превентивні заходи через теракт на Каховській ГЕС», – зазначила лікарка з гігієни харчування Обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Курбатова.

Вона додала, що обмеження тимчасові. Діятимуть до стабілізації епідеміологічної ситуації у зоні надзвичайної ситуації.

Фахівчиня наголосила, що не можна збирати мертву рибу. А надто готувати та споживати. Жодна обробка не зробить її безпечною. Є ризик заразитися на ботулізм.

«Збудники хвороби можуть бути в консервах, копчених або в’ялених рибі й м’ясі, ковбасних виробах. Найчастіше, якщо ці продукти домашнього приготування. Цьогоріч в області вже зафіксований один випадок ботулізму. Занедужав чоловік з Дніпровського району. Він вживав власноруч виловлену річну рибу. Довго знаходився на лікуванні. На щастя, вижив», – розповіла Наталія Курбатова. 

Хвороби можна уникнути, якщо дотримуватися правил. Не слід вживати протерміновану консервацію, їжу з банок зі здутими кришками. А ще купувати продукти з рук на вулицях та стихійних ринках. Надто в’ялену або копчену невипотрошену рибу.

Підступність ботулізму в тому, що неможливо на смак та запах визначити заражений продукт. Хвороба швидко розвивається. Токсини всмоктуються у кров і розносяться організмом. А перші симптоми можуть з’явитися упродовж 2-5 днів.

Це температура, нудота, блювота, діарея, сухість у роті та горлі. Далі розпочинається порушення зору й дихання, м’язова слабкість, головний біль, запаморочення. Без вчасної меддопомоги людина може померти.

«Проводимо дослідження при найменшій підозрі на ботулізм. Беремо аналізи в людини. За можливості перевіряємо продукти, які вона вживала. Така діагностика потрібна, аби медики могли якнайшвидше призначити лікування», – додала завiдувачка лабораторiї особливо небезпечних iнфекцiй Обласного центру контролю та профілактики хвороб Ірина Краус. 

При перших ознаках отруєння слід негайно звернутися до лікаря. Госпіталізація обов’язкова незалежно від тяжкості перебігу захворювання.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook