Докладати всіх зусиль, аби під час дощів Дніпро не потерпав від підтоплень. На цьому наполягає міський голова Борис Філатов. Дванадцятого серпня заступник директора департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради Олексій Самілик, який цього дня чергує по місту, перевірив виконання доручення мера. Він проінспектував ремонт дощоприймачів у дворі будинку № 83 по вул. Юрія Савченка. Тут була аварійна ситуація, пов'язана з руйнуванням підпірної стінки та паркану. З цього приводу були звернення від мешканців.
Комунальні служби оперативно відреагували та виконали ремонт підпірної стінки, укріпили схил камінням, а нині улаштовують водовідведення у дворі. Після завершення будівництва буде відновлено паркан та улаштовано бетонний водовідвідний лоток, проведені планові роботи з очищення дощоприймальних мереж, оглядових колодязів та промивання основного колектору для більш якісного водовідведення.
«Ремонтуємо дощоприймальні колодязі не лише на основних проїзних магістралях, а й у дворах, аби не було аварійних ситуацій щодо підтоплень. Перед будь-яким ремонтом внутрішньоквартальних доріг наші фахівці обстежують двори та визначають, як відбуватиметься водовідведення. За можливості будують нову чи ремонтують наявну дощоприймальну мережу», — зазначив Олексій Самілик.
Начальник дільниці з обслуговування дощоприймальних мереж міста Андрій Олефіренко розповів: «Ліквідовуємо на цій локації аварійну ситуацію щодо руйнування підпірної стіни через неналежне водовідведення. Роботи щодо закріплення стіни вже виконані. Нині ж будуємо дощоприймальну мережу, аби було якісне водовідведення і не підмивало підпірну стіну. Вже улаштували колектор і підключили його до мережі. Нині ж будуємо опалубку, аби улаштувати дощоприймальну камеру, на якій встановимо решітки. А ще піднімемо рівень бордюру, аби вода направлялася у дощоприймальну мережу. Таким чином вода не розмиватиме територію».
З початку року по місту комунальники прочистили понад 2 300 дощоприймачів та колодязів та більше ніж 6,5 км колекторів і водовідвідних канав. Відремонтовано 522 дощоприймачі та 771 м колекторів. Під час дощів комунальники теж активно прочищають дощоприймачі, очищають решітки дощоприймачів від нанесеного водою опалого листя та сміття. Декілька бригад працює паралельно в усіх районах міста.
Під час інспекційного обʼїзду черговий по місту перевірив і захисне бетонне укриття по просп. Лесі Українки, 21. Воно розраховане до 50 людей, має лави, урни для сміття та біотуалет поруч. Комунальники постійно проводять санітарне очищення як укриття, так і біотуалету.
Такі укриття почали встановлювати за дорученням міського голови Бориса Філатова у 2022 році. Модульні захисні споруди змонтували біля зупинок громадського транспорту та у місцях великого скупчення людей. Торік у Дніпрі встановили 36 укриттів різних типів, з початку 2023-го – ще 22. У різних районах міста вже встановлено 58 модульних захисних споруд. Цього року планується додатково улаштувати ще понад 50 таких укриттів.
«Проінспектувавши укриття за згаданою адресою, зʼясували, що воно майже цілком розкрадене — познімали світильники, мережі електропостачання, кабелі та автоматику у щитку. На жаль, по місту випадки вандалізму в укриттях є для нас великою проблемою. Лише за цей рік пошкоджено чи розкрадено майно в 17 укриттях на загальну суму близько 100 тис. грн. Закликаємо мешканців дбайливо ставитись до комунального майна. Усе це робиться для безпеки і комфорту», — наголосив Олексій Самілик.