Близько десятка медзакладів Дніпра продовжують цілодобово надавати допомогу пораненим, що зазнали травм внаслідок дій окупантів. За життя військових та цивільних борються близько 10 тисяч працівників. У лікарнях міста проводять надскладні операції, аби вберегти кінцівки кожному та дати шанс на повне одужання.
На 180 градусів перевернулась робота в одному із таких медичних закладів Дніпра. Лікар Михайло каже: до повномасштабної війни вони дуже рідко лікували пацієнтів з мінно-вибуховими та вогнепальними пораненнями. Нині ж у їхній лікарні майже кожен пацієнт з такими травмами.
«У нас значно побільшало роботи і вона стала більш інтенсивною та різноманітною. Ми стали як одним із етапів медичної евакуації, бо наше місто прифронтове і наші медичні заклади найближчі до фронту. До нас потрапляють військові, яким ми видаляємо уламки або кулі, робимо перевʼязування та лікуємо травми. Крім цього, в нас є й етап реабілітації. Але повний курс бійці проходять вже в іншій частині нашої країни. Попри інтенсивну роботу, ми не здаємось. Настрій у медперсоналу достатньо позитивний. Звичайно, що інколи може виникати втома, але ми завжди пам’ятаємо заряди чого працюємо та заради кого», – прокоментував Михайло.
Військовий Дмитро до цього медичного закладу Дніпра потрапив кілька годин тому. Він навідник на бронемашині, і під час одного із бойових завдань у неї влетів дрон-камікадзе.
«Мені пощастило. Я отримав лише уламкове поранення правої ноги та інших місць», – прокоментував військовий Дмитро.
Одразу на місці чоловікові надали швидку та якісну першу допомогу, а далі відправили сюди – до Дніпра. Дмитро родом із Полтавської області. З перших днів війни він пішов добровольцем, а через місяць опинився на полі бою. Разом з ним виборювати перемогу пішов і його старший син.
«Після одужання планую повертатись на фронт. Бо в нас з товаришами бойовий дух є, і ми віримо в нашу перемогу. Скажу більше – знаємо, що вона обов’язково буде», – підсумував Дмитро.