У 200-річній дідівській хаті пані Любові із Старосілля виросло 4 покоління великої родини. Будинок з історією. Та через ворожу окупацію він зазнав пошкоджень. Найбільше постраждав дах. Нині будівельники проєкту «Пліч-о-пліч» вже його перекрили.
«Мешканці сіл Херсонської області, які були під окупацією, багато натерпілися. Багато кому нікуди повертатися, бо понівечене житло. Наш регіон одразу долучився до ініційованого Президентом проєкту. Аби допомогти людям», – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
Пані Любов добре пам’ятає, як через її рідне Старосілля проходили довжелезні колони ворожих танків. Потім окупація. Облави на місцевих. Суворий наказ не зачиняти у будинках двері. Інакше – вибиватимуть. Беззаконня й грабунок. Лише з подвір’я жінки орки забрали п’ять овець і мішок борошна.
А якось пенсіонерка почула автоматну чергу. Зрозуміла, що в когось стріляли. Зізнається, згадувати ті часи не любить.
«На кожному кроці загарбники казали, що вони тут надовго. Це було боляче, ніхто не хотів, аби ворог панував на нашій землі. Жорстокість набирала обертів. Тож у Старосіллі під окупацією ми з чоловіком витримали два місяці. Далі діти забрали до Миколаєва», – розповіла жінка.
Вона додала, що коли село звільнили, вона буквально стрибала і кричала від радості. Повернення додому було емоційним.
«Спочатку безмежна радість. Потім сльози, коли побачили рідний дім. Хату, де я виросла й прожила все життя. Все побите. Дах потрощений уламками. Ми з чоловіком літні люди. Розуміли, що до ладу самотужки все не приведемо», – згадує пані Любов.
Нині пенсіонерка щиро радіє новій покрівлі. Каже, вдячна хлопцям з державного проєкту «Пліч-о-пліч».