У Китайгородській громаді на Дніпропетровщині відкрили модернізований центр надання адмінпослуг. Там обслуговуватимуть понад 3 тисячі місцевих мешканців. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
![](https://i.most-dnepr.info/032/13/65f97d0a172d8.jpeg)
«Ще минулого року ми завершили формувати у регіоні єдину мережу ЦНАП. А це значить, що в усіх громадах є точки доступу до адмінпослуг. Зараз там, де це потрібно, проводимо модернізацію офісів. Цьогоріч плануємо відкривати й нові ввідалені робочі місця у старостатах», – зазначив заступник начальника Дніпропетровської ОВА Іван Начовний.
![](https://i.most-dnepr.info/047/16/65f97d19054b2.jpeg)
Раніше за адмінпослугами жителям Китайгородської громади доводилося звертатися до сільради. Тепер же під ЦНАП облаштували окремий сучасний офіс.
![](https://i.most-dnepr.info/055/03/65f97d21a3028.jpeg)
Коштом громади зробили там капітальний ремонт. Меблі і техніку придбали міжнародні партнери – Агентство США з міжнародного розвитку.
![](https://i.most-dnepr.info/063/04/65f97d29988d3.jpeg)
«Ми надаємо 330 різних послуг. Це соціальні й земельні. А ще комплексний сервіс «Я-Ветеран». Перелік збираємося розширювати. Наприклад, хочемо закупити спеціальне обладнання, аби видавати закордонні паспорти, ID-картки та посвідчення водія», – розповіла керівниця оновленого Китайгородського ЦНАПу Наталія Ковбаса.
![](https://i.most-dnepr.info/081/08/65f97d3b3a6a4.jpeg)
Вона додала, що приміщення розраховане на чотирьох адміністраторів. Є місце самообслуговування. Люди можуть прийти і скористатися ноутбуком й інтернетом. Якщо вдома немає такої можливості.
![](https://i.most-dnepr.info/088/53/65f97d425e97f.jpeg)
Для відвідувачів поставили зручні дивани. Подбали про дитячий куточок. Малеча може там бавитися, поки батьки вирішують свої питання.
![](https://i.most-dnepr.info/097/31/65f97d4b93b8e.jpeg)
«Тут стильно, красиво. Місце розташування вдале. Приємно працювати. Ми привітно зустрічаємо відвідувачів. Завжди готові їм допомогти, проконсультувати», – сказала адміністратор Валентина Проскурня.
![](https://i.most-dnepr.info/114/09/65f97d5cc3884.jpeg)
Пан Василь вирішив дізнатися, що потрібно для оформлення субсидії.
![](https://i.most-dnepr.info/122/34/65f97d643c99f.jpeg)
А ось місцева жителька Яна прийшла взяти витяг про реєстрацію місця проживання. Каже, дуже швидко отримала необхідний документ.
![](https://i.most-dnepr.info/003/05/65f97d6c2a81c.jpeg)
«Все продумано для комфорту людей. Я забула паспорт. Та це, виявилося, не проблема. Скористалась застосунком Дія. Назвала свій номер картки платника податків», – розповіла Яна.
![](https://i.most-dnepr.info/017/32/65f97d7ae8190.jpeg)
Всього на Дніпропетровщині працюють понад 240 точок доступу до адмінпослуг.
![](https://i.most-dnepr.info/024/27/65f97d81a94b6.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/031/54/65f97d884dfe7.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/039/53/65f97d903fca8.jpeg)