ГоловнаКультура

За час війни обласний молодіжний театр дав майже 40 благодійних вистав

Із початку війни Дніпропетровський обласний молодіжний театр влаштовує безкоштовні вистави для дітей-переселенців. І у Дніпрі, і в районах. Загалом актори зіграли майже 40 благодійних спектаклів.

Цього разу в театрі – казка «Алі-баба і розбійників юрба». Подивитися сценічне дійство прийшли майже 30 дітей. І малюки, і підлітки. Вони переїхали на Дніпропетровщину із сусідніх регіонів, охоплених бойовими діями.

«Сьогодні у малечі мало радощів. А вистави – чудова нагода подарувати дітям казку, – розповів актор Юрій Козлов. – Зазвичай збираємо повні зали. Та зараз маємо подбати про безпеку глядачів. Тому обмежуємо їхню кількість».

«Малечі потрібна частинка минулого, мирного життя. Казки – якраз щось із щасливого дитинства», – сказала акторка Ірина Галютіна.

Деякі глядачі у театрі вперше. Кажуть, побаченим вражені.

«Ми з сином раніше ніколи не були в театрі. Прийшли побачити щось нове. Відкрити для себе, що таке вистава», – поділилася Наталя Онищук із Краматорська.

«Дуже вразило, коли відкрилася завіса. І почалася казка, – розповіла школярка Марина із міста Гірник Донецької області. – Сьогодні зрозуміла, що треба ділитися з іншими. Я дала погратися хлопчику іграшковим зайчиком, і ми подружилися».

Благодійну виставу для малечі допомогли організувати волонтерські центри у Дніпрі.

«Намагаємося влаштовувати для дітей різні розваги. Аби в їхній пам’яті залишилися тільки яскраві моменти життя. Влаштовуємо для них майстер-класи, водимо на виставки. Цього разу вперше побували у театрі», – сказав волонтер Микита Шикула.

Загалом із початку війни на Дніпропетровщині зареєструвалися майже 272 тис переселенців. З них понад 67 тис дітей.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook