Як вберегтися від корости у бомбосховищах і місцях великого скупчення людей

Сьогодні, 13 травня, у прес-центрі ІА «Мост-Дніпро» у форматі Zoom відбулася прес-конференція на тему «Як вберегтися від корости у бомбосховищах і місцях великого скупчення людей».

У прес-конференції взяла участь:

 •  В.о. завідувача паразитологічної лабораторії ГУ «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Лариса Угодіна.

У період війни відбувається масова міграція людей. Нерідко українці вимушені проводити час і у сховищах, де відсутні умови для дотримання елементарних правил особистої гігієни. Всі ці фактори можуть призвести до появи групових заразних захворювань, серед яких і короста. Це інфекційне паразитарне захворювання шкіри. Вона відома людству з часів Давнього Риму, розказала фахівець, й додала: щороку на це захворювання у світі страждає близько 300 мільйонів людей. Викликає коросту коростяний кліщ, розміром з крапку.

«У хворої людини кліщі знаходяться у верхньому шарі шкіри, де самиці прогризають ходи довжиною 0,5 – 1 см, куди відкладають до 50 – ти яєць. Цей процес викликає появу сильної сверблячки, особливо вночі, висипів, почервоніння, припухлості шкіри. Через 15 днів з відкладених яєць з’являються дорослі кліщі, які вражають нові ділянки шкіри», - розказала Лариса Угодіна.

Найчастіше висипи знаходяться між пальцями рук, на передпліччях, попереку, на боках, внутрішніх поверхнях стегон, животі. Зараження здорової людини відбувається при рукопотисканні, користуванні рушниками, рукавичками, м’якими меблями та іншими речами, яких торкався хворий. Проявляється хвороба через 2-3 дні після контакту.

«Розповсюдженню корости сприяє можливість кліща залишатись живим до 5-6 – ти днів поза людиною на різних речах і предметах, до яких доторкався хворий», - пояснила Лариса Угодіна.

Фахівець зауважила, несвоєчасне звернення до лікаря із проявами цієї хвороби та самолікування може призвести до ускладнень, а саме гнійничкових дерматитів, екзематозних станів, що надовго затримає процес одужання від корости.

Попередити зараження та розповсюдження корости можливо й для цього варто дотримуватися простих правил:

 • при появі перших ознак захворювання негайно звернутись до лікаря;
 • пролікувати хворого та контактних, вести за ними медичне спостереження протягом 45 днів;
 • виділити хворому окрему постіль, рушник, мочалку;
 • натільну та постільну білизну хворого прокип’ятити, випрати;
 • м’ які меблі, килими, матраси, ковдри, подушки прогладити гарячою праскою через вологу тканину;
 • провести прибирання 2% мильно – содовим розчином;
 • речі які придбані на ринках та в магазинах «Секонд – хенд», обов’язково випрати або прогладити гарячою праскою через вологу тканину;
 • не користуватись чужими носильними речами або постільними приналежностями;
 • в поїздах не користуватись постільними приналежностями (матраси та інше) без чистої постільної білизни;
 • уникати випадкових статевих контактів;
 • якщо довелося ночувати у сумнівних місцях, то при першій же змозі добре вимитись господарським милом.
Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook