Актуальні питання застосування РРО/ПРРО, проведення фактичних перевірок під час воєнного стану

Сьогодні, 17 травня, у прес-центрі ІА «Мост-Дніпро» у форматі Zoom відбулася прес-конференція на тему «Актуальні питання застосування РРО/ПРРО, проведення фактичних перевірок під час воєнного стану».

У прес-конференції взяв участь:

  • Заступник начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Дніпропетровській області Роман Дудник. 

З кінця лютого 2022 року до податківців Дніпропетровщини надходять численні звернення від громадян про неможливість розрахуватися на господарських одиницях карткою, можливі ухиляння суб'єктів господарювання від оподаткування, а також необхідність створення рівних конкурентних умов для ведення легального бізнесу. Податківець зазначив: фахівці служби не мають права залишати без уваги подібні скарги, а тому виходять на перевірки.

«Відповідно до останніх змін в законодавстві, зняті всі обмеження щодо проведення фактичних перевірок. Податкова має право та повинна здійснювати проведення фактичних перевірок, але ми додаємо всіх зусиль для зменшення їх кількості. З метою уникнення непорозумінь з працюючим бізнесом у цей надскладний для всіх час, ГУ ДПС у Дніпропетровській області сформовані мобільні групи, які приходили та приходять на ваші господарські одиниці для надання практичних роз'яснень у податковому законодавстві. Завдяки проведеній мобільними групами роботі спостерігається позитивна динаміка використання на господарських одиницях банківських терміналів», - розказав Роман Дудник.

Він наголосив, суб’єкти господарювання при проведенні розрахункових операцій повинні надавати право споживачеві розраховуватися платіжної карткою та зобов’язані надавати розрахунковий документ в електронному або паперовому вигляді. Роман Дудник також зауважив, що посилаючись на воєнний стан, нерідко представники бізнесу не використовують при обслуговуванні клієнтів і покупців касову техніку.

«Навіть у випадках, коли касові апарати є в наявності, їх не завжди використовують. Нагадаю, що використання касової техніки на зараз повинно бути у кожного суб’єкта господарювання. Виключенням є лише платники єдиного податку першої групи, які здійснюють діяльність на ринках та надають побутові послуги населенню. Всі інші суб’єкти господарювання, якщо вони приймають кошти в готівковій формі або за допомогою платіжних карток, повинні надавати розрахунковий документ з використанням належним чином зареєстрованої касової техніки», - зазначив податківець.

У разі ж порушення норм чинного законодавства, суб’єктові господарювання може загрожувати штраф у розмірі 100% від проведених операцій повз касовий апарат за перше вчинене порушення та 150% за повторне.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook