В Україні відновлено програму оренди державного майна з пільгами на час воєнного стану

Сьогодні, 19 травня, у прес-центрі ІА «Мост-Дніпро» у форматі Zoom відбулася прес-конференція на тему «В Україні відновлено програму оренди державного майна з пільгами на час воєнного стану».

У прес-конференції взяв участь:

  • Голова галузевої ради учасників ринку нерухомості у Дніпропетровській області Сергій Логутенко.

18 травня Кабмін ухвалив розроблений Фондом держмайна та Міністерством економіки проект постанови про «Деякі питання оренди державного та комунального майна у період дії воєнного стану». Документом передбачено спрощення порядку оренди та надання пільг тим, хто винаймає державне нерухоме майно. Голова галузевої ради учасників ринку нерухомості у Дніпропетровській області Сергій Логутенко пояснив: територію України згідно постанови поділено на декілька категорій. В деяких регіонах орендарів звільнено від сплати, а в деяких вона передбачена на рівні 25-50%.

Сергій Логутенко каже: таке рішення Кабінету міністрів давно назріло у часі. Війна в Україні триває вже три місяці, а орендарі державної нерухомості тільки зараз зрозуміли, на які пільги можуть розраховувати та на яких умовах діють їх договори.

«Всі платежі, які здійснювали орендарі державного майна до вчорашнього дня, будуть враховані на наступні періоди. Україну поділили на області, в яких активні бойові дії, в яких складно працювати і в яких все добре. Кабмін за цими критеріями розділив регіони й посилаючись на них закріпив за орендаторами ті чи інші пільги.

Якщо активні бойові дії, то кошти не сплачуються, так як там неможливо працювати. Наприклад, Луганська, Донецька, Херсонська або Харківська області. Там все зрозуміло. Дніпро віднесено до другої категорії областей. В нас теж є бойові дії, але не такі активні як у вищезгаданих, тож орендар державної нерухомості може сплачувати 50% від вартості оренди», - пояснив Сергій Логутенко.  

До третьої категорії, додає фахівець, законотворець відніс такі території як Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль і Ужгород. Там орендарі за користування державним майном мають сплачувати 100% вартості.

Голова галузевої ради учасників ринку нерухомості у Дніпропетровській області додав: на його думку, це рішення не збільшить попит на оренду майна, яке знаходиться у державній або комунальній власності:

«Я не бачу серед підприємців великого бажання орендувати державне майно, бо модель співпраці суттєво відрізняється від оренди комерційної нерухомості. Щоб орендувати у держави треба зробити оцінку майна. Зробити її треба у тих оцінювачів, які погоджені державою. І оцінка майна доволі вартісна і оренда прив’язана до неї. Крім того, договори оренди такі, якими хоче їх бачити держава і їх не можна змінювати».

Варто зазначити, що правила оренди державного майна, які прописані у постанові, діють до 30 травня. Сергій Логутенко припускає, що із продовженням дії воєнного стану зміни внесуть і у терміни чинності цього документу.

Голова галузевої ради учасників ринку нерухомості у Дніпропетровській області також розказав, що нотаріуси почали отримувати доступ до реєстрів Державного земельного кадастру, тож вже незабаром  правочини з купівлі-продажу земельних ділянок в Україні стануть можливими. 

«Нотаріуси почали отримувати доступ до реєстрів ДЗК. Тому у найближчий час можливі будуть правочини з купівлею-продажем земельних ділянок і домоволодінь на них.

Це дуже важлива новина. Напевно, це стане можливо з понеділка, бо до кінця тижня можуть не встигнути. Це пов’язано ще з отриманням довідки витягу про відсутність обтяжень, обмежень, а там все не так просто. Ускладнює все ще й той факт, що чимало реєстраторів поїхало з держави та працює дистанційно. Тому зараз все це треба буде організувати, тож чекаємо», - сказав Сергій Логутенко.   

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook