ГлавнаяОбщество

Депутати Дніпровської міськради вшанували пам’ять жертв Голокосту та блокади Ленінграда

27 січня під час другої чергової сесії Дніпровської міськради VІІІ скликання депутати вшанували хвилиною мовчання жертв Голокосту та блокади Ленінграда. Про це стало відомо під час заходу. 

Депутат Дніпровської міської ради від блоку Олександра Вілкула «Українська перспектива» Наталія Начар’ян зазначила, що збереження пам’яті про такі нацистські злочини, як Голокост та блокада Ленінграда, - спільний обов’язок всіх громадян України. 

«77 років тому була повністю знята блокада Ленінграда, у цей же день 76 років тому війська Першого українського фронту звільнили в’язнів нацистської «фабрики смерті». І блокада, і Голокост - нацистські злочини, які приголомшили світ нещадною жорстокістю. Мільйони мирних громадян були знищені. Жерствами блокади названо 632 тис людей. За час Голокосту знищено 6 млн людей. Представники блоку Олександра Вілкула «Українська перспектива» впевнені, що збереження пам’яті про ці трагедії - наш спільний обов’язок перед загиблими, перед тими, хто вижив та переміг; перед нашими дітьми і онуками. Ми щиро вдячні тим, хто підтримує ветеранів, учасників, дітей війни, хто цього дня вшановує пам’ять загиблих», - повідомила вона.

Мер Дніпра Борис Філатов підтримав Наталію Начар’ян та оголосив хвилину мовчання на честь загиблих. 

«Вважаю, що необхідно підтримати пропозицію Наталії Начар’ян та вшанувати пам’ять загблих хвилиною мовчання», - зазначив Борис Філатов.

Довідка: 

Голокост - систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933 — 1945 років, внаслідок якого загинуло до 6 мільйонів осіб.

Блокада Ленінграда тривала з 8 вересня 1941 року по 27 січня 1944 року (872 дні). За час блокади населення міста потерпало від голоду, артилерійських обстрілів та бомбардування. 

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook