ГлавнаяОбщество

Тільки 5% випускників дніпропетровських шкіл планують продовжувати навчання в ПТУ

Попит на опанування робітничих професій в регіоні вкрай низький. В Дніпропетровській обласній раді провели опитування й з‘ясували, чим керуються випускники при виборі майбутньої професії та як популяризувати регіональні ПТУ. Про це повідомили в прес-службі Дніпропетровської  обласної ради.

За даними дослідження управління інформаційно-освітніми проєктами Дніпропетровської академії неперервної освіти, 75% випускників шкіл планують продовжувати навчання у ВИШах і тільки 5% — у ПТУ.

 

При цьому найбільш затребуваною  професією залишається сфера IT, на другому місці — право, на третьому — менеджмент.

 

46% респондентів при обранні професії керуються високою зарплатнею, ще 43% — затребуваністю поофесії.

 

При цьому 92% опитаних впевнені, що в майбутньому економіці регіону будуть необхідні фахівці в областях STEM — інженери, науковці, технологи.

 

«Зараз в регіоні спостерігається низький попит на промислові професії. Відповідно — дефіцит фахівців технічних напрямків. Тому ми поступово впроваджуємо STEM-освіту та орієнтуємося на досвід наших німецьких колег, організації роботодавців Nordmetall. Це не просто реформування ПТУ, а комплекс заходів, які починаються з випускних класів школи. По-перше, це оснащення STEM класів у школах, де майбутні абітурієнти можуть на практиці ознайомитися з тією чи іншою технічною професією. Учнів старших класів поступово готують до того, що треба визначатись із спеціалізацією. Їм влаштовують дні відкритих дверей на підприємствах, організовують зустрічі з потенційними роботодавцями. Так випускник наочно формує уявлення про  ті професії, які зараз необхідні на ринку праці», — розповів Віктор Сергєєв, керівник Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини.

 

Під час круглого столу, що відбувся в обласній раді за участі федерацій роботодавців, директорів обласних шкіл та ВУЗів, представників компаній (зокрема ДТЕК, Інтерпайп,«Metinvest Holding», «ASTRA GROUP», МЕТИНВЕСТ КРМЗ, «Біосфера» тощо), учасники визначилися з методами й діями, які направлені на популяризацію професійно-технічної освіти.

 

Вирішено дати можливість пробувати себе в конкретній справі — на підприємстві. Адже саме цей метод був визначений дослідженням як найбільш цікавий інструмент профорієнтації для школярів.

Наразі вже заплановані зустрічі з підприємцями конкретних установ та організація тренінгів самовизначення.

 

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook