У Дніпрі презентували сучасну машину для видалення аварійних дерев – це високопродуктивний телескопічний маніпулятор. В Європі таких авто близько десяти, а в Україні така машина – єдина. Серед її основних переваг – здатна видаляти великогабаритні дерева без залучення додаткової техніки та альпіністів. Відтепер на такі роботи у комунальників йде значно менше часу, а сам процес видалення дерев став більш безпечним. Про це повідомляє прес-служба Дніпровської міської ради.
«Завдяки такій сучасній техніці можемо видаляти дерева будь-якої висоти без залучення вишки, кранів тощо. Сам процес досить швидкий незалежно від того чи є поруч лінії електропередач. Наприклад, якщо раніше на видалення великого дерева необхідно було до 5-6 годин, то зараз – 45 хвилин. Спиляна гілка плавно опускається. А раніше були такі випадки, коли гілка падала з висоти на асфальт і завдавала пошкодження. Словом, зараз цей процес – максимально швидкий і безпечний. У планах на цей рік видалити 2,5 тис. сухих й аварійних дерев, натомість висадити – 10, 5 тис. нових», – розповів заступник міського голови Михайло Лисенко 26 квітня під час видалення великого дерева по вул. Передовій.
Видалене дерево одразу потрапляє до сучасної потужної дробарки на переробку. Після усіх робіт місце проведених робіт – прибране від гілок.
Машина «Bobcat TR60.250» – високопродуктивний телескопічний маніпулятор з поворотною платформою, який здатний підіймати вантажі на висоту до 25 метрів. Оснащений виносними опорами підйомник забезпечує відмінну безпеку і стійкість під час проведення робіт.
Головний бригадир підрядної організації, яка обрізає та видаляє дерева, Роман Нюнін зазначив: «Роботою новенької сучасної машини, власне і самим процесом видалення дерева, керує водій-оператор. Техніка розкладається швидко, упродовж 30 секунд: виводиться стріла, фриза підноситься до гілки. Після, пересвідчившись, що захват гілки добрий, її спилюють. У кабіні оператора є екран для чіткого відстежування процесу. Ця машина застосовуватиметься передусім для спилювання найвищих і найтяжчих дерев, зокрема й тополь. Серед переваг цього телескопічного маніпулятора – можливість працювати у важкодоступних місцях, не застосовуючи кран, троси, катеринку та іншу додаткову техніку і людський ресурс».