ГоловнаCуспільство

Олена Зеленська взяла участь у презентації цифрового сервісу для нечуючих та слабочуючих людей

Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у презентації цифрового сервісу для нечуючих та слабочуючих людей. Він буде доступним на урядових сайтах.

До зустрічі приєдналися міністерка соціальної політики України Марина Лазебна, заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, перша заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов'як та секретар ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» Антон Гулідін.

«Кожне міністерство, кожне відомство й кожна людина, яка поділяє філософію безбар’єрності, може починати з себе. Сервіс, який сьогодні представляли міністерства, свідчить саме про це. Він має спростити отримання необхідних державних послуг для нечуючих та слабочуючих людей», – зазначила Олена Зеленська.

Новий сервіс передусім став доступним на сайтах міністерств соцполітики та охорони здоров’я, Національної поліції міста Києва. Згодом він з’явиться на інтернет-майданчиках інших органів державної та місцевої влади й сервісних служб. Уже реалізовані перші пілотні проєкти, які створюють нові можливості людей з порушеннями слуху.

«Проєкт «Почуй мене» наочно продемонстрував, наскільки важлива для цих людей можливість комунікувати, бути почутим. Адже сучасні технології дають змогу зняти багато бар’єрів, які раніше були неподоланними. Ми очікуємо, що кількість звернень буде збільшуватися. Переваги спілкування в онлайн-режимі очевидні. Відповідь, надана у формі відеолиста, записаного сурдоперекладачем, є офіційним документом», – сказала міністр соціальної політики України Марина Лазебна.

У березні 2021 року Мінсоцполітики відкрило цілодобову гарячу лінію 1539 для осіб з інвалідністю. Вона адаптована до потреб людей з порушенням слуху. За два місяці обробили майже 400 звернень українців, які не чують або мають слабкий слух. Зокрема, це запити щодо отримання субсидій від держави, оформлення пенсії або виплати при народженні дитини, надання матеріальної допомоги.

«МВС України повністю підтримує Національну стратегію зі створення безбар’єного простору в Україні. Ми впроваджуємо сучасні технології. Завдяки інноваційним системам 400 тисяч українців з порушенням слуху матимуть повноцінний доступ до всіх наших сервісів. Прагнемо, щоб життя всіх без винятку наших співгромадян було безпечним, зручним і комфортним»,– сказав заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

На офіційному сайті Головного управління Національної поліції Києва запущено пілотний проєкт. Він передбачає можливість для нечуючих та слабочуючих киян звертатися до представників поліції.

На планшетах екіпажів поліції Києва було встановлено спеціальне ліцензійне програмне забезпечення, що дає цілодобовий доступ до онлайн-перекладачів жестової мови. Завдяки цьому люди з порушенням слуху можуть спілкуватися з екіпажами поліції Києва при особистому контакті.

У сервісних центрах МВС Києва, Одеси, Львова, Дніпра, Харкова були встановлені планшети для зв’язку з перекладачами жестової мови. Майже за сім місяців роботи оброблено понад 2 тис. звернень стосовно отримання посвідчення водія, реєстрації та експлуатації транспортного засобу, надання витягу з Єдиного державного реєстру транспортних засобів, виготовлення макетів індивідуальних номерних знаків.

З лютого 2021 року послугою перекладачів жестової мови користуються громадяни в зонах митного контролю – в аеропортах «Бориспіль», «Київ», в Одесі, Львові та Станиці Луганській. Вже 90 людей скористалися такою можливістю на КПВВ в Станиці Луганській.

«Отримувачі медичної допомоги мають рівні права. Тому ініціатива з упровадження безбар’єрного доступу до закладів охорони здоров’я, консультацій лікарів та медичних фахівців є вкрай важливою та актуальною. Кожен громадянин України, незалежно від матеріального чи фізичного стану, повинен твердо знати, що держава дбає про нього й завжди готова надати фахову та якісну допомогу з діагностування, лікування та реабілітації»,  наголосила перша заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як.

Відсьогодні на сайті МОЗ встановлений спеціальний віджет – значок «вушко». Тепер інформація, пов’язана з пандемією COVID-19 стає доступнішою для людей з вадами слуху. Вони можуть дізнатися про вакцинацію, лікування та профілактику захворювання.

Впровадження нових цифрових сервісів для громадян з порушенням слуху передбачене Національною стратегією зі створення безбар’єрного простору в Україні. Вона розроблена в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Починаючи з травня, всі звернення Президента України транслюються також і мовою жестів, додала перша леді.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook