ГоловнаCуспільство

Велике оновлення мереж: в Дніпропетровській області буде реконструйовано 2 потужних підстанції

Велике оновлення мереж: в Дніпропетровській області буде реконструйовано 2 потужних підстанції

ДТЕК Дніпровські електромережі проводить на Дніпропетровщині реконструкцію двох потужних підстанцій (ПС) 150 кВ – «Грушевська» в Марганці та «КЛ» у Дніпрі. Після їх введення в роботу більш надійне електропостачання отримають понад 35 тисяч жителів Марганця та сусідніх районів, а також великі промислові підприємства регіону. Завершення будівництва та реконструкції стало можливим завдяки впровадженню стимулюючих інвестиції RAB-тарифів в 2021 році. Вони дозволили компанії збільшити інвестпрограму на 34% в порівнянні з 2020 роком. Ці кошти спрямовуються на модернізацію та розвиток енергетичної інфраструктури Дніпропетровської області відповідно до потреб її жителів. Про це повідомили в прес-службі компанії.

Підстанція «КЛ» у Дніпрі є системною і знаходиться у веденні Енергосистеми України. Забезпечує електропостачання великих промислових підприємств, серед яких Самарський завод залізобетонних виробів, «Інтерпайп НТЗ» та ін. Існуючий силовий трансформатор 150 кВ не забезпечував можливість виконувати регулювання напруги при зміні навантажень. Його заміна на новий дозволить підвищити надійність електропостачання, автоматично регулювати параметри напруги. І, як наслідок, доставляти якісну електроенергію кінцевим споживачам. ПС «КЛ» буде повністю запущена до кінця цього року

Підстанція 150 кВ «Грушевська» є основним джерелом харчування міста Марганець. У тому числі – містоутворюючих підприємств гірничодобувної та збагачувальної промисловості, а також селищ Нікопольського, Томаківського й Солонянського районів. Після завершення реконструкції оновлена підстанція забезпечить додаткові потужності, дозволить експлуатувати обладнання без перевантаження та підвищити якість і надійність енергопостачання для понад 35 тисяч клієнтів компанії. Проєкт розрахований на 2 роки. Планується, що оновлена підстанція почне працювати у 2022 році.

Всього ДТЕК Дніпровські електромережі інвестував в ці проєкти 70 млн грн. Наразі реконструкція обох підстанцій знаходиться в активній фазі робіт.

Крім того, фахівці почали розробку проєкту масштабної реконструкції підстанції 35 кВ «Гданцівка-35», яка забезпечує електропостачання центральної частини міста Кривий Ріг, підприємств і соціально важливих об'єктів – всього близько 4 тисяч клієнтів. Вже виконані геодезичні та геологічні роботи, заміри на об'єкті, зібрані вихідні дані на заміну обладнання. Реалізацію проєкту планують на 2023/2024 роки.

Дані роботи на підстанціях реалізуються в рамках проєкту «Велике оновлення мереж», мета якого модернізувати мережі та енергообладнання Дніпропетровської області відповідно до потреб її жителів.

Під час реконструкції, в залежності від підстанції, будуть замінені трансформатори, розподільчі пристрої, вимикачі, релейний захист, приведені до ладу будівлі, території тощо. Замість старого обладнання, яке буде демонтоване, встановлять нове, яке відповідає сучасним вимогам до енергетичного устаткування подібного класу енергооб’єктів.

Збільшити обсяги коштів, які компанія інвестує в проєкти будівництва або повної заміни енергообладнання, стало можливим завдяки переходу компанії на стимулюючий інвестиції RAB-тариф. Він дозволив збільшити інвестиційну програму ДТЕК Дніпровські електромережі на 34% в порівнянні 2020 роком – з 753 млн до 1 млрд грн.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook