ГоловнаCуспільство

Дніпропетровська обласна рада заохочує дітей, які долучаються до експедицій та археологічних розкопок

Сьогодні, 11 листопада, в ІА «Мост-Днепр» було презентовано альманах «Токівське. Археологічний ракурс». В його основу лягли результати археологічних досліджень, що тривали на території селища Криворізького району протягом двох років. Фінансування експедицій та розкопок здійснювалося за участі Дніпропетровської обласної ради. До самих робіт долучені були не тільки науковці, історики та археологи, а й діти. Вони приєднуються до вивчення рідного краю в рамках щорічного фестивалю «Діти вивчають країну».

Про це розказала начальник відділу соціальної політики управління з питань гуманітарної, соціально-культурної сфери та освіти Дніпропетровської обласної ради Тетяна Кудря.

«Цього року відбувся 4-й щорічний фестиваль «Діти вивчають країну». Організатори фестивалю – комунальне підприємство «Центр народної творчості «Дивокрай» Дніпропетровської обласної ради» та Дніпропетровський історичний музей ім. Яворницького. Фестиваль проходив в рамках програми патріотичного виховання за підтримки Дніпропетровської обласної ради.

Ми тримаємо тісний зв’язок із нашими КП, підтримуємо його і його керівників у організації проведення подібних заходів. В рамках фестивалю відбулись розкопки, дослідження, експедиції та презентації історичних проєктів. Завдяки таким фестивалям ми сподіваємося, що молоде покоління почне цікавитись історією краю, в якому живе, розуміти звідки в музеях з’являються артефакти і як дослідники по крупицях збирають деталі минувшини», - сказала вона.

Тетяна Кудря також додала,що обласна рада на чолі з Миколою Лукашуком активно заохочує дітей, які долучаються до фестивалю та вивчення історії рідного краю.

«Наприклад, цього літа юні археологи — учасники експедиції отримали подарунки від голови обласної ради: активні колонки, повербанки та наушники. Також цього року ми залучили 12 учнів Криворізької спеціальної школи «Сузір’я». Вони відвідали місце розкопок, мали екскурсії на тутешні пам’ятки природи – Токівський водоспад та мальовничий каньйон на р. Кам’янка».

По завершенню розкопок, в яких активно беруть участь діти Дніпропетровщини, видається альманах. Цього року він отримав назву «Токівське. Археологічний ракурс», поділилася Тетяна Кудря.

«Дніпропетровська обласна рада, як і щороку, виділила кошти на друк 500 примірників альманаху, в якому будуть зібрані статі та фотографії місця досліджень, зазначені знайдені пам’ятки. Туди також увійдуть дослідження кандидатів історичних наук, присвячених темі розкопок».

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook