«Це обладнання дозволяє набагато швидше проводити діагностику на коронавірус, тобто отримувати результати аналізів. А раніше біоматеріали з цієї лікарні направляли до інших лабораторій. Звісно, на це витрачалось більше часу. Загалом у Дніпрі вісім лікарень, підпорядкованих міському департаменту охорони здоров’я населення, де лікують хворих на коронавірус. У стаціонарах розгорнуто 2 тис. 70 ліжок для пацієнтів з COVID-19, з них 60 % – заповнені. До 97 % пацієнтів, які зараз у відповідних стаціонарах, – невакциновані. Тому закликаємо мешканців берегти своє здоров’я і прищепитися. У місті працюють 12 центрів вакцинації та 34 пункти щеплення. Вакцини у наявності», – підкреслила начальниця відділу спеціалізованої медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення ДМР Тетяна Прибиток.
Водночас в. о. генерального директора міської клінічної лікарні № 4 Наталія Бут зазначила:
«ПЛР-лабораторія відповідає усім стандартам. Нове обладнання – це і спеціальні аналізатори, реактиви. Раніше доводилося відправляти біоматеріали до обласного лабораторного центру, а це – додатковий час, спеціальна логістика тощо. Зараз же все на місці, а значить – набагато швидше. За день у лабораторії виконується до 50 ПЛР-аналізів. Проводимо дослідження як для тих пацієнтів, яких госпіталізуємо до ковід-стаціонару, так і до інших відділень лікарні. Загалом у нашому закладі 745 ліжок, з них 350 – виділено для пацієнтів з ковід. Зараз у стаціонарі лікуються 215 пацієнтів з підтвердженим коронавірусом. І лише декілька – вакциновані».
«У лабораторії три окремі боксовані приміщення, де створено усі умови для досконалого дослідження, щоб не було хибно негативних результатів аналізів на коронавірус. За три-чотири години результати вже готові», – додала завідувачка клініко-діагностичної лабораторії міської лікарні № 4 Лариса Карпенко.