У Дніпрі в інжиніринговій школі Noosphere (вул. Наукова, 13, 9-й корпус ДНУ) пройшла мотиваційна зустріч «Молодь – місту, місто – молоді». Студенти інжинірингової школи та вихованці міської станції юних техніків поспілкувалися з представниками міської влади, які впроваджують у Дніпрі цифрові проєкти та сервіси. Мета – заохочення молоді до участі в розкритті наукового, технічного та технологічного потенціалу міста. Про це повідомляє прес-служба Дніпровської міської ради.
«Для нас, як для міської влади, дуже важливо, аби IT-галузь у місті розвивалась, тож ми хочемо, аби діти, які цікавляться сучасними технологіями, комп’ютерами, залишалися працювати в місті, а не виїжджали, наприклад, за кордон. Ця зустріч допоможе нам розпочати діалог з дітьми, молоддю», – розказав заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів щодо цифрової трансформації Костянтин Цепенніков.
Представники міської ради розказали дітям про електронні сервіси, які працюють у Дніпрі, Ситуаційний центр та запросили студентів Noosphere на екскурсію, зазначила директорка КП «Інфо-рада-Дніпро» ДМР Альона Чуєва: «Ми хочемо запросити дітей, аби показати, як працює наш Ситуаційний центр, як ми обробляємо дані, які системи використовуються, як камери фіксують порушення. Загалом в Ситуаційному центрі понад 2 тисячі відеокамер, серед них такі, що фіксують трафік дорожнього руху, і цей трафік ми хочемо використати, наприклад, для створення «розумного міста». Можливо, у студентів Noosphere вже є ідеї, як це зробити».
Мотиваційна зустріч в Noosphere відбулась уперше, на неї завітали близько 30 студентів, наймолодшому – 7 років. Після спілкування діти провели екскурсію представникам міської влади та розповіли про свої напрацювання, поділилася кандидатка технічних наук, доцентка кафедри математичного забезпечення ЕОМ ДНУ ім. Олеся Гончара, керівниця лабораторії інжинірингової школи Noosphere Тетяна Булана: «У нас відкритий захід. Діти, які завітали на зустріч, цікавляться інноваціями та технологіями, розробляють різноманітні проєкти, беруть участь у конкурсах. Подібні зустрічі корисні, адже вони здатні надихнути молодь на творчість, розроблення нових технологій».