За час війни «швидкі» регіону виїжджали до пацієнтів більш ніж 100 тис разів. Серед пацієнтів люди з інфарктами, інсультами, постраждалі у ДТП, на пожежах. А ще – поранені військові. Про це під час брифінгу у ДніпроОВА розповів директор Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Радій Шевченко.
«Саме сьогодні 20 років тому розпочав роботу Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Зараз він найбільший в Україні. Маємо понад 3,2 тис співробітників. Це потужна медична армія, яка рятує життя», – зазначив Радій Шевченко.
Він додав, що з 24 лютого жоден медик «швидкої» не виїхав. Усі на робочих місцях. Лікарі і фельдшери часто залишаються після своєї зміни аби допомогти колегам.
В області працює 225 бригад екстреної допомоги. Окрім цивільних викликів, вони супроводжують поранених військових із зони бойових дій та цивільних з тимчасово окупованих території. Іноді виїжджають на 500 кілометрів.
А ще з початку війни до Центру працевлаштували 44 фахівці з інших областей: Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської. Серед них – лікарі, фельдшери, медсестри, водії та екоміст.
Наприкінці травня медики Дніпропетровщини вперше разом з Європою відзначили День екстреної медицини. Влаштували святкову акцію – роздавали перехожим квіти і повітряні кульки.