ГлавнаяОбщество

Від звернення до влаштування у відповідний заклад: як у Дніпрі працює повний спектр соціальних послуг для постраждалих від домашнього насильства

У Дніпрі розвивається система реагування на домашнє насильство. На сьогодні у місті створено повний цикл усіх послуг, які допомагають постраждалим від домашнього насильства почуватися у цілковитій безпеці. Про це йдеться у повідомленні на сайті Дніпровської міської ради.

«При нашому центрі діє три мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, функціонує денний центр для осіб, які постраждали від домашнього насильства, з кризовою кімнатою. Також є служба первинного психологічного консультування. При департаменті соціальної політики також є комунальний заклад, де можуть розміщуватися постраждалі – як одні жінки, так і з дітьми. Жоден випадок щодо домашнього насильства не залишається без уваги соціальних працівників. Тісно співпрацюємо з іншими дотичними службами у протидії домашньому насильству, щоб максимально комплексно допомогти постраждалим», — підкреслила директор Дніпровського міського центру соціальних службАнастасія Тищенко.
Вона також додала: «З початку року мобільні бригади відпрацювали майже 800 звернень щодо домашнього насильства. З початку війни в країні до денного центру звернулося понад 130 осіб. А до кризових кімнат влаштовано 10 осіб».
Водночас фахівчиня соціальної роботи міського центру соціальних служб Валентина Ровна розповіла: «Наші мобільні бригади виїжджають на місця вчинення домашнього насильства. Про такі факти нам повідомляють як постраждалі особи, так і поліція. Є також й анонімні звернення від сусідів. Співпрацюємо також зі службою у справах дітей, медичною допомогою. Останнім часом до нас звертаються особи літнього віку, над якими знущаються родичі, сусіди. Звісно, допомагаємо, за необхідності влаштовуємо у відповідні заклади».
Центр підтримки дітей та сімей «Мамине щастя» приймає жінок, зокрема й із дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах чи постраждали від домашнього насильства.
«В умовах стаціонарного перебування жінки із дітьми отримують усі соціальні, психологічні послуги. Також забезпечено для них харчування та інші побутові послуги. Усе — цілком безкоштовно, тобто коштом міського бюджету. У нинішні часи ми приймаємо і внутрішньо переміщених осіб. Наразі у центрі перебуває п’ять сімей, тобто жінок із дітьми», – зазначила директорка центру Марина Земенкова.
Про випадки домашнього насильства можна повідомляти на телефон довіри центру соціальних служб ( 056-767-18-41) або мобільної бригади (056-785-73-60, 050-730-08-89, 067-610-58-01).

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook