Про впровадження в області національної програми «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Потребу в профільних фахівцях. Допомогу від організацій, запити від громад. Ці питання обговорили на міжвідомчій сесії державних та недержавних установ, які надають послуги у сфері охорони психічного здоров’я.
«Наша зустріч дуже важлива для мене. Як для керівника Координаційного центру підтримки цивільного населення при ОВА. Він опікується і переселенцями, і людьми з інвалідністю, і ветеранами, і дітьми сиротами, і дітьми, які позбавлені батьківського піклування. Усім їм потрібна психосоціальна допомога. Вчасна та кваліфікована», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.
Учасники детально розповіли про свою роботу, втілені проєкти.
Презентували власні програми та можливості. Офлайн та онлайн долучилися майже півсотні організацій, фондів, спілок, державних установ.
Директорка Дніпропетровського обласного центру соціальних служб Лілія Калитюк наголосила, що потрібно знати ситуацію у громадах. Чи є на місцях можливість надавати мешканцям психологічну допомогу. Чи вистачає фахівців. Направляти профільні організації туди, де є найбільша потреба.
«Наш центр цього місяця завершив підвищення кваліфікації майже трьох десятків психологів. Тих, що працюють у соціальній сфері області. Вони вчилися справлятися з дитячим стресом, надавати підтримку військовослужбовцям та їхнім сім’ям. Випускаємо фасилітаторів, які в себе у громадах проводять заняття по типу «Самодопомога Плюс». Вже підготували понад 80 таких тренерів», – сказала Лілія Калитюк.
Працюють на Дніпропетровщині й над поширенням технік програми ментального здоров’я «Ти як?».
Усі вони допомагають людям піклуватися про внутрішній стан.
У регіоні планують створити довідник для територіальних громад.
Там зазначити усі організації та установи, які надають психологічну і психіатричну допомогу.