Лівобережжя Дніпра. По Слобожанському проспекту розташовуються різноманітні магазини. Усі вони мають розміщувати рекламу та написи на фасадах будівель за затвердженим дизайн-кодом міста. Про це повідомляють у прес-службі Дніпровської міської ради.
Але не всі підприємці дослухаються. «От, наприклад, одразу два магазини поруч. Закритий фасад великими написами, є банери, що теж закривають будівлю. Ба більше — працівники поставили на проспекті «спотикач», який теж заборонено ставити», — розповів Олександр Малишко, заступник директора департаменту торгівлі та реклами ДМР.
Фахівці департаменту виписали приписи.
«Є два тижні, щоб власники прибрали рекламу з фасадів, зв’язались із головним художником міста та переробили свої вивіски. Якщо цього не буде, складаються адміністративні протоколи, виносяться на комісію виконкому. Штраф від 850 грн до 1700 грн. Ще — примусові демонтажі рекламних засобів», — уточнив Олександр Малишко.
Підприємці все частіше прислухаються до прохань департаменту торгівлі та реклами. Зникають з фасадів будівель великі рекламні конструкції, які псують архітектурний вигляд споруд та приховують їх історичний вигляд. З’являються нові конструкції, які розташовуються відповідно до вимог сучасних норм та вписуються в міське середовище, не створюючи візуальне навантаження на мешканців та гостей міста. Приклад — магазин по вул. Володимира Вернадського.
«Тут зв’язались зі мною та проконсультувались, як краще буде. За декілька місяців написи змінили та вони не перекривають фасад. До того ж, як потеплішає змінять й колір фасаду, адже він не відповідає кольору, зазначеному в паспорті фасаду», — наголосив головний художник міста Сергій Білий.
А інспекція з питань благоустрою проводить бесіди із підприємцями щодо очистки вандальних написів. Так, цілу низку таких знайшли по вул. Сергія Єфремова. Там розташована стоматологія. Адміністраторка Антоніна говорить: «Ми боремося з цими вандалами, зафарбовуємо. От, звернули увагу на нові, приберемо».
Інспектори спочатку роз'яснюють та просять прибрати.
«Далі видаємо приписи на власників або балансоутримувачів будівель, де з’являються такі написи. На усунення є певний термін, за який вони повинні прибрати недоліки. Якщо вони цього не зроблять, то інспекція вимушена складати адміністративний протокол. Далі адміністративна комісія при виконкомі встановлює розмір штрафу: для фізичних осіб — від 340 до 1360 грн, для юридичних — від 850 грн до 1700 грн. Загалом власники прислухаються до наших нагадувань щодо утримання фасадів», — зауважив Дмитро Гомілко, завідувач сектором контролю опорядження фасадів відділу контролю благоустрою інспекції з питань благоустрою ДМР.
Отже підприємці швидко реагують на прохання фахівців інспекції з благоустрою. Так торік складено 1 000 приписів, 19 протоколів. З початку цього року — 139 приписів та усього 1 протокол.