ГоловнаCуспільство

Оператор ГРМ області нагадує, що заборонено робити при виявленні витоку газу

Дніпропетровська філія «Газмережі» нагадує споживачам регіону, що категорично заборонено застосовувати відкритий вогонь для виявлення витоків газу. Це може спричинити виникнення аварійної ситуації: пожежі або вибуху.

Крім цього забороняється: вмикати та вимикати освітлення і будь-які електроприлади, використовувати електричні дзвінки квартир, допускати людей у загазоване приміщення (зону).

Виявити витік блакитного палива споживачі регіону можуть самостійно. Дніпропетровська філія «Газмережі» нагадує, як це зробити: 

  1. За запахом: природний газ не має запаху, однак до нього додають спеціальну речовину — одорант. Він має специфічний неприємний запах, який зазвичай порівнюють із запахом «тухлих яєць».
  2. На слух: у місцях стиків та з’єднань труб і шлангів, газ може витікати із шиплячим звуком.
  3. На дотик: для цього слід провести рукою вздовж стиків, фланцевих з'єднань газопроводу. Якщо відчуваєте холодне повітря, що йде з труби, значить витік є.
  4. Візуально: на відкритій місцевості, в місці витоку газу взимку може побуріти сніг, або влітку пожовтіти трава; також на поверхні води можуть з’являтися бульбашки.

Також у виявленні запаху газу допоможуть спеціальні пристрої, такі як сигналізатори газу. Вони встановлюються у кімнаті біля газових приладів, і у разі витоку природного газу повідомляють про небезпеку за допомогою спеціального звукового сигналу. 

Якщо відчули запах газу, треба негайно перекрити вентилі газопостачання, провітрити приміщення та зателефонувати за номером «104» до аварійно-диспетчерської служби Дніпропетровської філії «Газмережі».

Будьте відповідальними та бережіть себе!

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook