Дніпропетровська філія «Газмережі» нагадує споживачам регіону, що категорично заборонено застосовувати відкритий вогонь для виявлення витоків газу. Це може спричинити виникнення аварійної ситуації: пожежі або вибуху.
Крім цього забороняється: вмикати та вимикати освітлення і будь-які електроприлади, використовувати електричні дзвінки квартир, допускати людей у загазоване приміщення (зону).
Виявити витік блакитного палива споживачі регіону можуть самостійно. Дніпропетровська філія «Газмережі» нагадує, як це зробити:
- За запахом: природний газ не має запаху, однак до нього додають спеціальну речовину — одорант. Він має специфічний неприємний запах, який зазвичай порівнюють із запахом «тухлих яєць».
- На слух: у місцях стиків та з’єднань труб і шлангів, газ може витікати із шиплячим звуком.
- На дотик: для цього слід провести рукою вздовж стиків, фланцевих з'єднань газопроводу. Якщо відчуваєте холодне повітря, що йде з труби, значить витік є.
- Візуально: на відкритій місцевості, в місці витоку газу взимку може побуріти сніг, або влітку пожовтіти трава; також на поверхні води можуть з’являтися бульбашки.
Також у виявленні запаху газу допоможуть спеціальні пристрої, такі як сигналізатори газу. Вони встановлюються у кімнаті біля газових приладів, і у разі витоку природного газу повідомляють про небезпеку за допомогою спеціального звукового сигналу.
Якщо відчули запах газу, треба негайно перекрити вентилі газопостачання, провітрити приміщення та зателефонувати за номером «104» до аварійно-диспетчерської служби Дніпропетровської філії «Газмережі».
Будьте відповідальними та бережіть себе!